ПОВНІСТЮ ПЕРЕОСМИСЛЕНЕ ЖИТТЯ

Перехворівши на коронавірус…

Тема коронавірусу вже стоїть поперек горла. Про нього мовлено і написано більш ніж занадто – і важливого, і не дуже. Страшний він тим, що може забрати і здоров’я, і життя. Спочатку ми почули, як захворіли мешканці інших держав, згодом – інших міст та регіонів. Тепер серед рідних і друзів складно знайти тих, хто ще не перехворів.

Зазвичай він атакує у двох формах – без особливих симптомів, коли на деякий час зникають нюх , смак і таке інше, або з повним набором ускладнень, що без лікарні не обходиться, а дехто проходить через відділення реанімації.

Хворіла і наша сім’я. Спочатку чоловік, що для мене стало справжнім шоком: 15 днів трималася температура в межах 38-39 градусів. Але при цьому сатурація залишалась  у межах норми. Загалом стан був важким. Його не можна порівняти з жодним найважчим грипом чи ГРВІ – ти ніби розкладений на молекули, кожна з яких болить, горить і обливається потом.

Щодо моїх найстрашніших симптомів (я захворіла вже після сина), не враховуючи високу температуру, втрачені смак і нюх – це біль і ломота у тілі. У мене просто не було шкіри! М’які футболки не рятували, здавалося, що ліжко виклали гострим камінням, на якому не можна було знайти зручного місця. До того ж, у мене ядуха, алергія не лише на побутовий пил, але й ліки. Медпрепарати, які вживаю, можна перерахувати на пальцях руки. Як хоч лікуйся, коли у тебе корона!

Як лікувались, що робили? Перш за все, на АліЕкспрес придбали пульсоксиметр (нам обійшовся у 350 гривень, який у наших аптеках коштує в межах тисячі) і небулайзер. Робили інгаляції, а також спеціальні дихальні вправи, які легко можна знайти в інтернеті. Багато пили рідини. Чоловік пройшов через чотири різновиди антибіотиків, які призначили лікарі, у нього була частково вражена права легеня. А потім ми дізналися про «Ензістол». Недорогий гомеопатичний препарат, який за три дні поставив на ноги: п’ять разів на день кидаєш пігулку під язик – і ти, як огірочок!  Словом, відбулися легким переляком (якщо порівнювати з тими, хто пройшов через ШВЛ). Хоча насправді спочатку все було страшно, важко і дуже боляче. Щодо інших призначень препаратів нічого не буду радити – звертайтесь до лікарів, це їх компетенція.

Не повірите, особисто для нас у всьому, що відбувалося, було дуже багато і плюсів. І саме на цьому зупинюсь.

По-перше, хвороба здружила усю родину без винятків. Усю! І всіх! А ще були друзі Сергій з Ольгою, сусіди Микола з Тетяною, які щоденно виконували наші прохання, привозили продукти і ліки, які залишали біля дверей. Підтримку мали навіть з Канади, де нині мешкають наші добрі знайомі Григорій та Ганна. 

Прийшло розуміння, що здоров’я – це безцінний дар Божий, бо коли ти хворий, абсолютно все інше втрачає своє значення.

Нарешті (!) ми частіше їдемо на природу! Раніше часу не було, а зараз – це реабілітація після хвороби. Це вам не шашлик їсти на березі річки, це не засмагати на сонці, коли ти на морі, а це тиша навколишніх лісів, цілюще повітря, шум дерев, глибоке небо і твої сльози радості. Радості, що ти – живеш!

Тепер ми більше молимося не лише за тих, хто нас  підтримував, але й за своїх лікарів, вони стали для нас ріднішими. І зараз дуже хочеться, щоб ріднішими медики стали і державі. Їм треба платити зарплату крупними купюрами у кубинських мішках!

Ми зрозуміли, як багато існує такого, без чого у повсякденному житті абсолютно можна обійтися. Абсолютно! Людині треба дуже мало, але ми викидаємо на сміття те, чим можна користуватися ще роками. Прийшло розуміння того, як хитро нам нав’язали, що маємо постійно робити ремонти, оновлювати одяг, меблі, посуд. І за все ми розраховуємося не просто грішми. Ми платимо своїм життям, витраченим на те, щоб заробити ці гроші.

Саме тепер склалося таке враження, що ми живемо в іншому вимірі, на іншому континенті. Ця всепланетарна біда нас прибила. Ні, не так, зробила нас більш смиренними. Ми стали іншими, ніж були до початку пандемії. І все це – своєрідна класика, з якою не посперечаєшся.

Оксана ВДОВЦОВА

м.Немирів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені