Прихисток матерям і вагітним

надає створений нещодавно у Вінниці Кризовий центр «Ми поруч»

Він призначений для жінок, які зазнали насильства або потрапили у скрутну ситуацію. Днями заклад облаштував нове приміщення, де прийняв перших підопічних.

Кризовий центр як волонтерський проєкт втілює активістка і волонтерка Юлія Дякун, яка також протягом тривалого часу допомагає онкохворим дітям і пораненим бійцям.

Проживання, харчування та забезпечення одягом, робота з психологом, юридичний супровід, відвідування тренінгів – усе це надається жителькам Кризового центру безкоштовно. Також тут не встановлюють конкретного терміну перебування. За словами Юлії Дякун, жінка, яка опинилась у скруті й тимчасово не може подбати про себе та про дітей (народжених чи ще не народжених), має виходити з центру «міцно стоячи на двох ногах», тобто, щоб у неї більше не виникало необхідності сюди повертатися. За цей час благодійники допоможуть оформити документи для соціальних виплат, знайти роботу, підшукати інше житло тощо.

У грудні, ще до офіційного відкриття, Кризовий центр «Ми поруч» прихистив Марину з донькою-першокласницею. Марина виросла в інтернаті на Донеччині. Кілька років тому через бойові дії її родина переїхала до Вінниці. Але життя з чоловіком не склалось, вони розійшлися. Де зараз чоловік, Марина не знає. Сказав, що поїде на окуповану територію або до Росії… Місяць тому вона подала на розлучення і на аліменти, але чи вдасться добитись їх виплати з «того боку»?

Родина жила на соціальну допомогу переселенцям (1400 гривень) і зарплатню Марини. Вона працювала продавчинею в магазині одягу, але потрапила під скорочення. Платити за житло не було чим. А напередодні свят мама з донею опинились фактично на вулиці, бо хазяїн кімнати, де вони жили, випивав і… поводився непристойно.

Добре, що поруч опинились небайдужі люди з «Ми поруч». Марині оплатили відновлення втрачених документів та медичні послуги для дитини, забезпечили продуктами і побутовою хімією на період перебування у Кризовому центрі, надали тимчасово кімнату в гуртожитку. І тепер, щойно справивши новосілля, центр уже має першу «випускницю». Менш ніж за місяць Марина змогла влаштуватись на роботу і знайти нове житло для себе і своєї донечки.

Долі інших жителів центру теж нелегкі: тут і жінка з двома дітьми, що опинилась просто неба, і вагітна молода жінка, яку співмешканець бив та змушував зробити аборт…

«Якщо ви знаєте родини, яким немає де жити, якщо вони тікають від домашнього насильства, якщо їхнє житло вже непридатне для проживання – направляйте їх до нас», – зазначила Юлія Дякун. Також вона подякувала всім, хто надає безкорисливу допомогу: «Ви навіть не уявляєте, як багато ви робите для родин, які опинились у кризовій ситуації. Ви рятуєте життя мамі і її дітям, бо вони мають шанс залишитись разом. І це найбільша цінність – можливість мами бути разом зі своїми дітьми».

Зі зрозумілих причин адресу закладу не розголошують. Аби отримати допомогу, пані Юлія радить телефонувати за номером 067-838-55-79, писати їй у месенджер або на фейсбук-сторінку «Кризовий центр «Ми поруч».

Центр «Ми поруч» розташовується в орендованому двоповерховому будинку і розрахований на 10 родин, але наразі ремонт зроблено лише на першому поверсі. Щомісяця утримання центру обходиться у 65 тисяч гривень – 25 тисяч становить лише орендна плата, також необхідно платити зарплату двом адміністраторам і психологу, закуповувати чимало необхідного, доробляти ремонт тощо. А надія лише на благодійні внески.

Цю добру справу можна підтримати, переказавши кошти за такими реквізитами: отримувач – ГО «Кризовий центр «Ми поруч», код ЄДРПОУ 44044712, IBAN UA423026890000026007055358800. Призначення платежу – благодійна пожертва для Кризового центру.

Фото з фейсбук-сторінки Кризового центру Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені