Села вимирають, приросту нема…

Далеко не втішна демографічна статистика жахає своїми показниками в колишньому вже Барському районі за 2020 рік. Кількість населення тут зменшується такими галопуючими темпами, що в недалекому майбутньому села можуть залишитися взагалі без людей.

Торік у районі на 991 небіжчика припало лише 357 немовлят. Не стала винятком і Барська міська ОТГ, де у засвіти відійшло 402 жителі, а народилося 246. У сільській місцевості цифрове співвідношення взагалі катастрофічне – 114 новонароджених ніяк не замінять 601 померлого.

Жодного малюка не з’явилося на світ у Балківській, Кузьминецькій, Луко-Барській, Матейківській, Митківській, Супівській сільрадах, хоча, як стверджують спеціалісти, ця статистика доволі відносна, бо народжуючи в пологовому відділенні райлікарні, чимало з батьків не повертаються реєструвати діток саме на малій батьківщині.

А марш Мендельсона жодного разу не звучав у восьми територіальних громадах. Загалом же у минулому році в районі народилося 185 хлопчиків і 172 дівчинки.

Найпопулярнішими іменами немовлят були Вікторія, Софія, Єлизавета, Злата, Максим, Назар, Артем, Олександр, Іван, Давид, Даніїл. З поміж них «проскакували» й рідкісні імена – Ельдар, Дамір, Мірана, Меланія.

Віктор Зеленюк

м. Бар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені