«Системні рішення» для лікарів

Маски, бахіли, шапочки та захисні костюми для лікарів відшивають на соціальному підприємстві «Системні рішення», де зокрема працюють й люди з інвалідністю.

На підприємстві допомагати медикам зі спецкостюмами та іншим захисним спорядженням почали ще торік у березні – як тільки в країні почалась пандемія, – розповідає керівниця швейного виробництва Надія Коломієць. – Спочатку шили тільки маски, а потім почали забезпечувати й інші потреби лікарів. Виявилося, що і халати, і комбінезони теж дуже потрібні. Скільки вистачило сил і потужностей – стільки і виконували замовлень.

Нині для закупівлі матеріалів для пошиття захисного спорядження організація оголосила благодійний збір коштів. Осіб або організації, які долучаться до участі в акції, планують символічно відзначити. Їх нагородять масками з написом «Допомагаю лікарям» або екоторбинками на вибір.

– Ми беремо участь у проєкті дофінансування, який ГО «Подільська агенція» виграла у «ІСАР Єднання» – збираємо кошти на купівлю матеріалів для пошиття засобів захисту для лікарень Вінницької області. Громадська організація купує матеріали, обладнання, а ми переробляємо на готову продукцію, – розповів керівник проєкту Олексій Марцев.

Член правління ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» Олег Левченко зазначив, що засоби індивідуального захисту, дезінфектори, розхідники для апаратів штучної вентиляції легень та захисні екрани медикам передадуть безкоштовно. Загальна сума проєкту склала майже 126 тис. грн, з них понад 50 тис. грн – ґрантові кошти, а решту планується зібрати під час акції. Збір триватиме до кінця січня. Всього потрібно – 75 тис. грн, а нині є лише 12% від потрібної суми. Позаяк до завершення збору залишилося лише два тижні.

– Подільська агенція співпрацює з лікарнею швидкої допомоги, другим пологовим будинком, університетською клінікою (останній – захисні костюми, щитки та розхідники до ШВЛів передавали вже кілька разів). Нині їх використовують у стаціонарних відділеннях, — каже головний лікар Андрій Семененко. – Вони відгукнулися на наше прохання і за допомогою сучасних технологій навіть змогли на 3Д-принтері надрукувати нам системи для зволожувачів повітря.

Вікторія МЕЛЬНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені