Пірнали без масок

Цьогоріч через жорсткий карантин влада Вінниці вирішила не влаштовувати традиційних для Водохреща масових гулянь, вирізання з криги хреста та освячення біля водойм.

Однак заборони кожен з містян сприйняв по-своєму і поставився до них з вибірковими обмеженнями. Багато хто проігнорував вказівки залишатися цього дня вдома, не відвідувати церковну службу й не пірнати в ополонку.

– Я пішла на освячення води до Свято-Воскресенського храму, що біля «Книжки». У приміщенні церкви правилося, але людей було дуже багато, і всі без масок, тож зайти всередину я не наважилася. Незважаючи на мороз, залишилася зовні з баночкою принесеної води в очікуванні священника, – розповідає вінничанка Ніна Дмитрівна. – Добре, що стояти довелося недовго – хвилин 15, і ми вирушили додому щасливі, що виконали місію. На захід ми вдягнулися тепло, тож змерзнути не встигли. Людей і на вулиці було немало, благо священник працював швидко – відпускав чекаючих і «працював» з новоприбулими.

Не пустували цього року й популярні для пірнання місця. Вінничани, шанувальники крижаної купелі, по одному занурювалися в ополонки. Наприклад, зранку на Вишенському озері великого скупчення людей не спостерігалося. Поодинокі охочі пірнути в ополонку прибігали, занурювались і не затримувались надовго біля води швиденько залишали купель. За цим усім спостерігали патрулі поліції та Нацгвардії. Купатися «моржам» вони не забороняли, лише стежили, щоб пірнання не було масовим і небезпечним. Схожу картину сьогодні можна було побачити й в інших районах, де вінничани звикли занурюватись на Водохреще.

У пресслужбі поліції повідомили, що для охорони публічної безпеки та правопорядку на свято задіяли майже 800 працівників поліції, нацгвардійців та 90 рятувальників. За словами заступника начальника ГУНП у Вінницькій області Ігоря Волокітенка, святкові Богослужіння проходили у понад 400 релігійних спорудах. Правопорядок поблизу храмів забезпечували близько 530 працівників поліції. Крім того, 250 поліцейських, 60 нацгвардійців, 90 рятувальників та 75 медиків перебували поблизу 80 місць купання. Поліцейські стежили за дотриманням правопорядку та недопущенням громадянами порушень правил карантину.

Вікторія МЕЛЬНИК `

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені