«Я приїжджий. Як заплатити?»

Як заплатити за проїзд у вінницьких тролейбусах і трамваях, якщо ти приїхав з віддаленого району і не маєш картки вінничанина? Чи висадять із салону приїжджого пільговика, який має тільки паперове посвідчення?.. Такі питання ми отримуємо здебільшого не від туристів, а від людей, які приїздять до Вінниці, скажімо, раз на рік, аби пройти медичне обстеження. Новації в оплаті за проїзд стали для них додатковою незручністю і стресом. Причому йдеться не про бажання проїхатися «зайцем», а про нестачу інформації.

За коментарем щодо цієї теми ми звернулись до директорки Комунального підприємства «Вінницякартсервіс» Катерини Бабіної. За її словами, для гостей міста є кілька варіантів оплати за проїзд у міському громадському транспорті. Є можливість, зокрема, придбати в кіоску на зупинці неперсоніфіковану (неіменну) муніципальну картку вінничанина, вона коштує 60 гривень. Раз купили, і можна поповнювати її на потрібну кількість поїздок, можна користуватись опцією безкоштовної пересадки (протягом 30 хвилин з моменту початку поїздки), можна передавати цю картку іншим людям – родичам чи знайомим…

Продаються і поповнюються такі картки майже на всіх зупинках міського громадського транспорту, здебільшого у кіосках «Преса». Наприклад, на Західному автовокзалі місцем їх продажу є супермаркет у вокзальному приміщенні, з боку Немирівського шосе – в кіоску на зупинці «Вулиця Чехова», при в’їзді зі сторони Калинівки – на зупинці «Водоканал», що на вулиці Київській тощо. Загалом на сайті «Вінницякартсервісу» вказано понад 60 таких пунктів.

Другий варіант – платити за проїзд, використовуючи чіповані банківські картки, на які зараз переходять більшість банків. Це може бути і зарплатна картка, і пенсійна, і емуляція такої картки на смартфоні. Так само, як і у випадку з муніципальною карткою – прикласти до валідатора в салоні, і система списує кошти за поїздку.

Третій варіант – через мобільний телефон. Це або зчитування QR-коду, або, якщо телефон без камери, – просто відправити СМС на тризначний номер, вказаний у салоні.

А як щодо приїжджих пільговиків? За словами Катерини Бабіної, наразі не було оштрафовано жодного пільговика, який ще не оформив карту, а просто пред’явив посвідчення. Контролери поки що здійснюють консультаційну роботу – підказують їм, де і як можна оформити карту вінничанина, також пояснюють, що пільгові (безкоштовні) поїздки теж потрібно реєструвати, бо інакше транспортна компанія не отримає за них відшкодування з міського бюджету. Адже, як відомо, на 2021 рік у державному бюджеті знову не передбачено кошти на компенсацію перевізникам за надання послуг пільговим категоріям пасажирів. Виходить певна законодавча колізія: пільги визначаються законом України, який ухвалює Верховна Рада, а компенсацію цих пільг перенесено на плечі місцевих громад…

Також директорка «Вінницякартсервісу» розповіла, що невдовзі планується зустріч або онлайн-спілкування з керівниками усіх територіальних громад області, під час якої їм буде запропоновано співпрацю з оформлення муніципальних карток для охочих жителів їхніх громад, які бувають у Вінниці та користуються міським громадським транспортом.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені