Горять… люди

Оприлюднена Головним управлінням ДСНС України у Вінницькій області інформація все більше нагадує собою фронтові зведення:

2 січня. Калинівський район: під час пожежі загинула людина (с. Кам’яногірка); Теплицький район: вогонь забрав життя літньої жінки (с. Орлівка).

3 січня. Іллінецький район: під час пожежі загинув чоловік (с. Купчинці).

9 січня. Бершадський район: під час пожежі загинуло двоє людей (с. В. Киріївка).

11 січня. Погребищенський район: під час пожежі загинула літня жінка (с. Розкопане).

16 січня. Немирівський район: під час пожежі загинула людина (с. Обідне).

18 січня. Іллінецький район: під час пожежі загинуло двоє людей…

Чи не забагато і трагедій, і їх причин? Хтось випив зайвого, хтось закурив у ліжку, в когось несправне опалення, хтось поспішив закрити «каглу», а в когось справді замкнула електропроводка, на яку часто в нас списують усі біди.

У центрі міста Іллінці є дві дев’ятиповерхівки аж на п’ять навколишніх районів. Крім свого, це Липовецький, Немирівський, Оратівський, Погребищенський, найвищими в яких є лише п’ятиповерхівки. Цікаві згадані  будинки тим, що ліфти в них працювали лише перші роки після введення. А потім тримати відповідну службу заради двох будинків стало невигідно, і вже впродовж десятиліть люди добираються на всі поверхи пішки.

На вершині  нижньої дев’ятиповерхівки мешкали Петро й Олександр Солодюки – 65-річний батько і 37-річний син. Сусіди по під’їзду, які не захотіли себе називати, розповіли, що обидва вони зловживали алкоголем  і курили. Невеличкі пожежі в них уже виникали, але якось обходилося.

-Можливо, ми з чоловіком Олександром були останніми, хто бачив Сашка живим, –  розповідає сусідка з нижнього поверху Вікторія Касьяненко. – Під вечір він був тверезим і навіть дуже чемним. Але за годину вже піднімався з якимось пакетом. А вже невдовзі сусіди вдарили тривогу. Мій чоловік разом із Олександром Білим, Володимиром Шведом, сім’єю Нагорних та іншими зробили все, щоб вчасно відімкнути газ і електроенергію. А коли пожежники, які прибули, як і газовики, доволі швидко, почали гасити пожежу, чоловіки вичерпували воду, щоб якомога менше дісталося нижнім квартирам. Завдяки цьому вода виступила на стелі лише на восьмому та сьомому поверхах.

А  Володимир Швед у деталях розповів, як обгорнувся рушником і ризикнув шукати потерпілих у задимленій кімнаті, але це зуміли зробити рятувальники у відповідних масках. А учасник АТО Роман Небожак висловив великі претензії до соціальних служб:

-Я до них не раз звертався, щоб допомогли Сашкові Солодюку, який теж був атовцем, але ніхто нічого так і не зробив…

Сумуючи з приводу втрати сусідів, іллінчани раз по раз зауважують, що результати могли бути іще печальнішими, бо в таких випадках часом трапляються й вибухи. Тим часом попередньою причиною трагедії названо необережне куріння.

Микола КАВУН

Фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені