Музей у Браїлові стане філією обласного краєзнавчого музею

Меморіальний музей Петра Чайковського і Н.Ф. фон Мекк у селищі Браїлів стане відокремленим підрозділом Вінницького обласного краєзнавчого музею. Таке рішення одностайно підтримали на засіданні постійної комісії з питань освіти, релігії, культури, молоді та спорту Вінницької обласної ради.

Меморіальний музей нині нараховує понад 3000 цікавих експонатів, його відвідують не тільки українські туристи, а й іноземні делегації, адже ім’я композитора Петра Чайковського – всесвітньо відоме, як і його твори. Однак нині матеріально-технічна база музею не дозволяє йому розвиватися, необхідна фінансова та наукова підтримка, а також застосування сучасних підходів для ефективної роботи закладу.

Жмеринська районна рада, в свою чергу, готова безоплатно передати все майно музею на баланс області.

– Вважаю, що тільки наш обласний краєзнавчий музей, в якому працюють фахові науковці, зможе професійно оновити експозиції музею Чайковського та фон Мекк, – зазначив на засіданні комісії заступник голови обласної ради Ігор Івасюк. – Передача цього музею у підпорядкування обласному краєзнавчому – перший крок для створення повноцінного об’єкта культури. У стратегії культурного розвитку області та її туристичної привабливості є плани про створення єдиного електронного квитка для відвідування музеїв Вінниччини.

Нині обласний краєзнавчий музей вже має такі відокремлені філії: «Музей композитора М. Леонтовича» (с. Марківка), «Музей Батозької битви» (с. Четвертинівка), «Музей Великого Українця М. Грушевського» (с. Сестринівка), «Історико-меморіальний комплекс пам’яті жертв нацизму» (смт Стрижавка, урочище «Кемпінг»), «Музей Мужніх» (м. Вінниця).

Вікторія МЕЛЬНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені