Нарада у Шмигаля

Вчора відбулася нарада членів Асоціації міст України з Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем щодо ситуації, яка склалася довкола зростання комунальних тарифів. Одним з ініціаторів цієї наради став Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

– Ситуація з тарифами вимагає негайних кроків центральної влади назустріч людям – це позиція нашої міської команди, яку розділяють й колеги з інших територіальних громад. Під час зустрічі у Кабміні порушили питання, які турбують вінничан і усіх українців – що буде далі з тарифами, – написав мер на своїй сторінці у Фейсбук. – Обмеження урядом ціни на природний газ не стосується теплопостачальних організацій. А це потягнуло б за собою зростання платіжок для вінничан на централізоване тепло і гарячу воду на 42%, що неприпустимо в умовах загальнонаціонального карантину та економічної кризи, коли людям і так складно. Разом з тим, «Нафтогаз України» може припиняти газопостачання для підприємств теплокомуенерго, якщо рівень розрахунків менший 90%. Така ситуація ставить під загрозу опалювальний сезон по всій Україні.

На зустрічі озвучили необхідність прийняття справедливих рішень на рівні держави: вжити термінових заходів щодо зниження ціни на природний газ для підприємств, які постачають теплову енергію для населення, розширити програму державних субсидій, передбачити механізм відшкодування різниці тарифів для теплокомуненерго з державного бюджету, не перекладаючи цей тягар на плечі територіальних громад.

За підсумками зустрічі домовились, що тарифи на опалення та гаряче водопостачання до кінця опалювального сезону підвищуватись не будуть. Ціна на газ для підприємств ТКЕ залишиться на рівні 6,99 грн за кубічний метр – як і для побутових споживачів. Також підпишуть спільний Меморандум між урядом, Асоціацією міст України та представниками Верховної Ради про алгоритм виведення сфери теплопостачання з кризи, пов’язаної з коливанням ціни на газ. У тому числі, щодо врегулювання питання різниці тарифів, а також вішкодування збитків підприємствам теплопостачання.

Підготувала Вікторія МЕЛЬНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені