Ростять ліс і гідну зміну

Велику увагу лісівники Вінниччини приділяють роботі з учнівськими лісництвами, яких в області налічується 50. Виховання екологічно свідомих школярів, які приймуть від них природоохоронну естафету та стануть у майбутньому дбайливими господарями лісу, займає ключове місце в діяльності лісових охоронців.

До прикладу, ДП «Бершадський лісгосп» опікується трьома учнівськими лісництвами: «Юні друзі лісу» (Сумівська ЗОШ І-ІІІ ст.), «Зелений світ» (Флоринська ЗОШ І-ІІІ ст.) та «Лісовий кіт» (Ободівська ЗОШ І-ІІІ ст.). 

Найстаршим в області вважається учнівське лісництво «Юні друзі лісу». Минуло вже 48 років з дня підписання угоди між Сумівською школою та Бершадським лісгоспом. За майже півстоліття здобутки юних сумівчан стали відомими не лише в області, а й в Україні. З ХІІ Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв, що проходив на Сумщині, діти привезли грамоти МОН за перше місце у захисті науково-дослідницької роботи у номінації «Лісорозведення та лісовідновлення». Нещодавно досвід лісівничо-просвітницької роботи вихованці лісництва презентували на Всеукраїнських онлайн-конференціях для учнівської молоді «Збережемо ліси для майбутніх поколінь» та з нагоди 95-ї річниці юннатівського руху.

Вже друге десятиліття активно співпрацює із ДП «Бершадський лісгосп» учнівське лісництво «Зелений світ»  Флоринської школи, учні якої активні учасники природоохоронних акцій, конкурсів та змагань. Двічі гідно представляли Вінниччину на Всеукраїнському турнірі юних географів у Вінниці та Харкові. Здобували перемогу у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт лісівничого напрямку. Неодноразово завойовували призові місця на обласних зльотах учнівських лісництв.

Охоче переймає досвід колег і Ободівське учнівське лісництво «Лісовий кіт». Хоч існує воно недавно, але її школярі завзято пізнають  таємниці лісівничої справи, активно займаються практичною та науково-дослідницькою діяльністю.

Тісна багаторічна співпраця не просто об’єднала школярів та лісівників, а й зробила їх справжніми друзями. Спільні поїздки в лісництва, ознайомлення з розсадниками, де вирощується садивний матеріал, щире спілкування глибоко укорінюється у дитячій свідомості. Не дивно, що чимало колишніх вихованців учнівських лісництв пов’язало своє життя з лісом.

– Співпраця лісівників із учнівськими лісництвами має позитивну віддачу. У дітей виховується дбайливе ставлення до природи, розширюються та поглиблюються знання природничих наук. Школярі відчувають підтримку, і це мотивує їх бути більш активними та старанними. Вони цікавляться, освоюють та розвивають свої навички роботи у лісовому господарстві, – переконаний директор ДП «Бершадський лісгосп» М. Краснєєв.

Підготувала Вікторія МЕЛЬНИК за матеріалами

пресслужби Вінницького ОУЛМГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені