«Тут відбулось чудо Господнє…»

У Літині пройшла перша Божественна літургія на місці явлення Божої Матері. Місце явлення Пресвятої Богородиці взяла під опіку релігійна громада Свт. Миколая Чудотворця на чолі з настоятелем протоієреєм Андрієм Грабарем.

Багато років місцева громада прикрашала це святе місце. Було розчищено та звільнено від сміття, чагарників велику територію, приведено до належного стану джерело. За цей час були побудовані каплиця, хрещальня, прокладені містки, доріжки, встановлена статуя Пречистої Діви. На цьому незвичайному місці почали звершуватись молебні, хрещення, люди постійно приходять сюди, щоб помолитися та набрати цілющої джерельної води.

І от нещодавно вперше тут відбулась свята Божественна літургія, яку очолив Високопреосвященний Михаїл, архієпископ Вінницький і Тульчинський.

Перед святим джерелом владику привітали парафіяни. У свою чергу настоятель парафії Свт. Миколая Чудотворця протоієрей Андрій Грабар, подаючи хрест своєму архіпастирю, запросив його піднести свої святительські молитви до Господа нашого Ісуса Христа та до Його Пречистої Матері тут, на місці Її явлення.

На першу Божественну літургію зібралось багато віруючих з усіх куточків Вінниччини. Чимало з них приступили в цей день до таїнств сповіді та причастя. Богослужіння було прикрашене чудовим співом кількох хорів.

Після відпусту владика виголосив проповідь, в якій, зокрема, пояснив, чому наша свята Православна церква шанує Пресвяту Богородицю та сповідує Її вищою за ангелів і архангелів. Далі протоієрей Андрій Грабар подякував владиці за його молитви, які були сьогодні піднесені за Україну, за процвітання українського народу, за перемогу над видимими і невидимими ворогами, які терзають нашу державу.

Джерело Пресвятої Богородиці має більш як столітню історію. Її  умовно можна поділити на два періоди: давній – до 80-х років 20-го століття й новий – від 2008-го року до наших днів.

Новітня історія кринички розпочалась 2008-го року. Цей новий початок джерельця був даний Божим провидінням.

У 2008-му році стояла тривала посуха і городина сохла без вологи. До джерела зібралися жителі прилеглих до джерела вулиць відслужити молебень про дарування дощу.

І трапилося… Люди попросили Бога, й увечері цього ж дня насунулися хмари, і після тривалої спеки пішов тихий, рясний, життєдайний дощ. Нашій радості та вдячності Богу не було меж. Звичайно, у провидіння Боже повірили не всі. Через два роки тривала весняно-літня  посуха знову зібрала молільників просити Господа про милість у дощі. І чи не диво? Ясне небо, спекотне сонце, після молитви вірних засновується дощовими хмарами. Дощ пішов – не минуло й доби. І за свідченнями людей дощ пролився саме в Літині – у найближчих селах його або не було, або йшов незначний. Тож було вирішено, що коли ми ходимо сюди молитися, то потрібно провести біля джерела благоустрій, поставити хрест та здійснити облаштування.

Коли розпочалися роботи, підходили старші люди, дякували за добре діло, ділилися своїми спогадами стосовно цього місця. Також розповідали, що десь тут вони, ще раніше, будучи малими, бачили камінь, на якому був відбиток людської стопи. І одного дня Бог відкрив це місце, яке виявилося неподалік від джерела. Щоправда, таких каменів з відбитком стопи було віднайдено два. Перший камінь було знайдено в 2012 році, а другий – у 2020.

Камінь з невеликим заглибленням, схожим на відбиток невеликої людської ступні, виявився посередині русла річки Бугер.

А невдовзі, того ж 2012 року, на іншому, зовсім невеликому камені, що був поруч із каменем зі стопою, став проявлятися образ Божої Матері з немовлям.

Образ Богородиці проявився у вигляді подібному, як зображують  Її на іконах. Одна жінка, яка проживає неподалік,   розповіла, що одного разу, коли ще тут був пустир, вона на місці, де знаходяться камені зі стопою й образом, бачила Божу Матір наяву: «2012 рік – золота осінь. На деревах золоте листя, в річці тихо тече вода. Майже цілий вересень мені доводилось в обідню пору проходити через річку. Часто стомленою я зупинялася біля одного камінця. Біля цього камінчика завжди було затишно і тепло. Одного разу я просто сиділа і дивилась вдалечінь. Раптом все навкруг ніби пропало, і з’явилась Божа Матір, яка ніби вийшла з каменю. Строга постать з нахиленою головою і сумними очима подивилась і ніби знову увійшла назад. Майже хвилину чітко було видно святу постать з сумними очима, схиленою головою. Пройшов час, і на цьому святому місці люди збудували капличку. Прибрали  навкруги, висадили квіти. Тепер люди приходять до святого місця набратись святої енергії, щоб кожна людина могла стати добрішою, мудрішою, поступливішою. Кожного разу, приходячи до святого місця, відчуваю присутність Матері Божої, нашої захисниці, заступниці».

«18 грудня 2018 року, напередодні дня Святого Миколая, я з донечкою пішла до кринички. Ми набрали цілющої води і вирішили зробити кілька фотографій. У цей день був сильний снігопад, тому все навколо було казковим, попри те, що небо було затягнуте сніговими хмарами. Я фотографувала на мобільний телефон. Коли черговий раз натиснула на кнопку, то побачила якийсь спалах, він був миттєвим, тому я не звернула на це уваги. Коли ми повернулися додому і почали передивлятися світлини, то побачили одну, яка кардинально відрізнялася від інших. На ній була зображена моя донька, позаду якої світився силует, схожий на образ Діви Марії», – розповіла Таїса Шах.

З’явлення образу Божої Матері супроводжувалося низкою зцілень. Майже  щодня хтось розповідав про оздоровлення, про що є багато свідчень

Михайло КУШНІР,

церковнослужитель, магістр богослов’я

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені