Тепло, гроші і… обман,

або Як готуються в Бершаді до опалювального сезону

Про це повідомив у редакцію газети «Вінниччина» директор ПП «АВКУБІ» Володимир Думанський. Тривога керівника небезпідставна, бо з наближенням холодів у нього немає впевненості, що опалювальний сезон розпочнеться в місті вчасно. Станом на початок вересня  Бершадська міська рада заборгувала їхньому підприємству понад п’ять мільйонів гривень, що не дало можливості вчасно закупити більше двох тисяч тонн пелетів із лушпиння соняшнику, провести повноцінний ремонт обладнання  й підготувати кадри операторів котельні.

– Така «сира готовність» в цю пору не просто лякає мене як відповідальну особу, а зобов’язує бити у всі дзвони порятунку від недобросовісних партнерів, – каже Володимир Євстафійович. – А все починалося в квітні 2014 року дуже полюбовно. Тоді депутати місцевої міської ради запросили з Кіровоградської області наше приватне підприємство «АВКУБІ» займатися  постачанням тепла жителям й організаціям міста Бершадь та запропонували здійснити модернізацію котельні. ПП «АВКУБІ» погодилося на дану пропозицію, провело реконструкцію існуючої котельні та встановило власне дороговартісне енергоефективне обладнання…

Але з приходом нової команди міського голови Віталія Драгана, ситуація різко змінилася в гірший бік. На початку своєї діяльності пан Драган ще  продовжував співпрацю з ПП «АВКУБІ» і в січні 2021 року розпорядився погасити два з половиною мільйони гривень заборгованості, що залишилась у спадок від попередньої влади. На тому добрі взаємостосунки обірвалися – міськрада не розраховувалася за спожите тепло. Віталій Драган надіслав на ім’я Володимира Думанського три гарантійних листи із запевненнями, що закриє заборгованість у повному обсязі за наступних півроку. Вказані терміни минули, та віз, як кажуть, і нині там… 

Кожен гарантійний лист міського голови супроводжувався проханням відстрочити розрахунки у зв’язку з необхідністю термінового вирішення важливіших питань життєдіяльності міста –  закупівлі кисню в лікарні й автобусів для шкіл. Володимир Думанський свідомо йшов на поступки градоначальнику Бершаді  і ставав у чергу за «своїми грошима». 

– З січня по квітень 2021 року борг сягнув рекордної для нас позначки – 5 742 888,44 гривні, – продовжує Володимир  Думанський. – Гірко і боляче від того, що міський голова виявився непорядною людиною, яка не дотримується свого слова та  розпочав рейдерські дії щодо захоплення об’єкта господарської діяльності, дав команду підпорядкованому йому нинішньому директору підприємства «Бершадь-сервіс» Ігорю Паламарчуку  пошкодити замки на приміщенні котельні й встановити власні та здійснити спробу повного  усунення нашого підприємства як виробника теплової енергії в місті.

ПП «АВКУБІ» вимушене було звернутись за захистом своїх прав та майна до правоохоронних органів. Проте поліція не побачила у цьому факті злочину та закрила кримінальне провадження по даній справі.

Сьогодні Бершадська міська рада не бажає працювати з ПП «АВКУБІ», а також розраховуватися з мільйонними боргами, які сама і допустила. Все це свідчить про непорядність, брехливість пана Драгана та вбиває довіру до нього і його команди!

Одного разу в розмові з Ігорем Паламарчуком я запитав: «Чому не перераховуєте нам гроші?», він відповів: «Це не моя воля…».  

Про  далеко не просту ситуацію з підготовкою до опалювального сезону 2021-2022 рр., яка склалася в Бершаді, Володимир Думанський написав у зверненнях до голови облдержадміністрації, керівників силових структур області та району, депутата Верховної Ради України Данила Гетьманцева.

Подаємо ці звернення мовою оригіналу з деяким скороченням.

«ПП «АВКУБІ» є виробником теплової енергії з альтернативних джерел в м. Бершадь, Вінницької області з 2014 року.

На підставі відповідних рішень органів місцевого самоврядування ПП «АВКУБІ» користується приміщенням центральної котельні в м. Бершадь, розташованою за адресою: Вінницька обл., м. Бершадь, вул. Юрія Коваленка, 23.  Правовими підставами для користування котельнею, окрім рішень відповідних органів Бершадської міської ради, були укладені відповідні договори: договір  оренди №1 від 26.08.2014р., в подальшому декілька договорів на безоплатне тимчасове користування майном, що є власністю міської територіальної громади міста Бершадь (зокрема від 14.12.2016 р., 01.11.2017р.), останній з яких дійсно укладено 15.10.2019 року. 

Після завершення в грудні 2014 р. реконструкції котельні, під час  якої було встановлено нове енергоефективне обладнання, вартість якого на сьогодні становить близько 8 млн грн, з метою вироблення теплової енергії з альтернативних джерел, ПП «АВКУБІ» здійснює виробництво та постачання теплової відповідно до договорів, що укладаються зі споживачами.

З огляду на технічні можливості, єдиним споживачем (покупцем) теплової енергії, що виробляється ПП «АВКУБІ», є КУП Бершадської міської ради «Бершадь- Сервіс».

Між ПП «АВКУБІ», в особі директора Думанського В.Є., що діє на підставі Статуту з однієї сторони  та КУП Бершадської міської ради «Бершадь-сервіс», в особі директора                 Менюка В.Л., що діє на підставі Статуту, було укладено Договір № 1 від 05.01.2021 р. «Про купівлю–продаж теплової енергії між суб’єктом господарювання, що виробляє теплову енергію з використанням альтернативних джерел енергії, та постачальником теплової енергії»  (надалі – «Договір»).

КУП Бершадської міської ради «Бершадь-сервіс», всупереч взятих на себе зобов’язань за договором, не виконало в повному обсязі своїх зобов’язань за укладеним Договором щодо оплати фактично спожитої теплової енергії, у зв’язку з чим станом на теперішній час за даними бухгалтерії ПП «АВКУБІ» загальна сума заборгованості КУП Бершадської міської ради «Бершадь-сервіс» перед ПП “АВКУБІ” за договором № 1 від 05.01.2021 р. складає 5 742 888,44 гривні з ПДВ за фактично надану теплову енергію, що підтверджується відповідними документами, підписаними уповноваженими представниками Сторін.

З 20.02.2021 року КУП «Бершадь–сервіс» припинило оплати на рахунок ПП «АВКУБІ» за поставлене у першому кварталі 2021 року тепло.

Рішенням сесії Бершадської міської ради від 17.05.2021 року №220 (п. 1.4.2) збільшено видатки бюджету міської територіальної громади на суму 1 200 000,00 грн. для поповнення обігових коштів КУП «Бершадь–сервіс». Проте, незважаючи на здійснення належних оплат за комунальні послуги з теплопостачання сумлінними кінцевими споживачами (громадянами та юридичними особами), а також на виділення Бершадською міською радою додаткових коштів  КУП у сумі 1 200 000,00 грн, станом на час складання даного листа, заборгованість КУП «Бершадь–сервіс» перед ПП «АВКУБІ» за фактично поставлену теплову енергію становить – 5 742 888,44 грн.

Після неодноразових звернень нашого підприємства до КУП Бершадської міської ради «Бершадь-сервіс» та Бершадської міської ради з вимогами щодо оплати заборгованості ПП «АВКУБІ» вимушено було звернутись за захистом до суду в порядку, встановленому чинним законодавством (про що боржник попереджався).

06.05.2021 року на адресу ПП «АВКУБІ» надійшов лист від 23.04.2021 року №01-15/1248 від Бершадської міської ради з пропозицією придбати встановлене ПП «АВКУБІ» сучасне котельне обладнання за ціною 3 500 000,00 грн, що вдвічі менше за інвестовану ПП «АВКУБІ». Після відмови підприємства у продажі котельні за запропонованою ціною з наявної у                           ПП «АВКУБІ» інформації відомо, що головою Бершадської міської ради Драганом В.Г. було вирішено, що у разі відмовлення у продажу котельні за ціною 3 500 000,00 грн КУП «Бершадь–сервіс» буде припинено погашення заборгованості за надані ПП «АВКУБІ» послуги з теплопостачання та КУП «Бершадь–сервіс», з яким нашим підприємством укладено договір на теплопостачання, буде оголошено банкрутом.

Враховуючи факт міжопалювального сезону, котельня в даний час законсервована, і з метою збереження майна, що в ній знаходиться, запобігання несанкціонованому проникненню до приміщень, котельня обладнана охоронною сигналізацією…

12.07.2021 р. після спрацювання охоронної сигналізації та прибуття охорони на місцезнаходження котельні було виявлено, що несанкціоновано пошкоджено навісні замки в котельні та встановлено новий замок. Особа яка вчинила вказане пошкодження – директор КУП Бершадської міської ради «Бершадь-Сервіс» Паламарчук Ігор Анатолійович.

Директором ПП «АВКУБІ» у зв’язку з вказаним несанкціонованим проникненням до котельні та пошкодженням замків було подано відповідну заяву до Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області, однак слідчим відразу було заявлено, що в даному випадку відсутній склад кримінального правопорушення.

Приймаючи до уваги, що у вказаному приміщенні котельні знаходиться належне на праві власності ПП «АВКУБІ» майно, інвестиційна вартість якого становить близько  8 мільйонів гривень, чинність договору, згідно з яким ПП «АВКУБІ» користується вказаними приміщеннями, а відповідно ще і несе відповідальність за майно, передане йому у користування Бершадською міською радою, директором ПП «АВКУБІ» було негайно поставлено об’єкт під охорону, ввімкненою сигналізацію.

Наступного дня знову повторилося несанкціоноване проникнення до вказаної котельні – об’єкта господарської діяльності ПП «АВКУБІ»  і була написана заява до поліції.

Вказані дії вчиняються за межами правового поля та з мовчазної згоди місцевої влади, з чого можливо зробити висновок про зловживання посадовим становищем відповідних осіб, заінтересованість та взагалі  можливу корупційну складову, що є неприпустимим.

08.07.2021 року ПП «АВКУБІ» подано позов до Господарського суду Вінницької області про стягнення заборгованості та штрафних санкцій з КУП Бершадської міської ради «Бершадь–сервіс».

Також ПП «АВКУБІ» направлено заяви від 14.07.2021 року вих. №54 до Вінницької обласної прокуратури та Гайсинської окружної прокуратури щодо проведення розслідування незаконних дій КУП Бершадської міської ради «Бершадь–сервіс» та Бершадської міської ради.

Проте на даний час органами правопорядку та прокуратури не вжито жодних заходів щодо незаконних дій КУП Бершадської міської ради «Бершадь–сервіс» та Бершадської міської ради.

Слід звернути увагу також на те, що одночасно зі стагнацією оплати боргу місцева влада намагається незаконно розірвати в односторонньому порядку договір користування котельнею та фактично погрожує нашому підприємству щодо винесення з приміщень котельні високовартісного майна, належного  ПП «АВКУБІ»…

Враховуючи критичну ситуацію, що склалась, відсутність конструктивного діалогу з метою врегулювання робочих моментів з боку місцевої влади,  вбачається можливий варіант,  припинення Бершадською міською радою надавати ПП «АВКУБІ» в користування (оренду) приміщення котельні, що відповідно унеможливить здійснення господарської діяльності з постачання теплової енергії за Договором №1 від 05.01.2021 р., укладеного терміном до 31 грудня 2021 року…».

– Коло замкнулося, зима – не за горами. Нас настирливо виганяють з Бершаді, розчищаючи простір для друзів міського голови, які вже будують без всяких технічних погоджень модульну котельню поряд з тією, яку ми орендуємо, – резюмує Володимир Думанський.

Віктор Зеленюк

Бершадська громада 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені