Шипшина та ехінацея допоможуть не захворіти

Всім відомі цілющі та вітамінізуючі властивості шипшини. А чи знаєте ви, як правильно її заварювати? Пропонуємо один з найдієвших способів.

1 склянку сушених ягід шипшини залити 1 л води кімнатної температури. Настоювати протягом ночі, зранку водний настій злити й пити протягом дня будь-якими зручними порціями. Цю ж шипшину повторно залити 1 л окропу, закутати, щоб тепло зберігалося якомога довше, й залишити до ранку. Вранці знову злити настій і пити його протягом дня. Якщо перша порція мала легкий жовтий колір, друга вже буде інтенсивно забарвленою, темно-коричневого відтінку.

Потім цю ж шипшину слід розім’яти виделкою, перемішати й знову залити 1,5 л холодної води, поставити на вогонь, довести до кипіння й тримати на слабкому вогні 30 хвилин. Відвар відцідити й пити вже на третій день.

Виходить, що з однієї банки ви щоразу отримуєте цілком новий препарат. У першому – холодному – настої будуть органічні кислоти, вітаміни С та  групи В (адже під час кип’ятіння всі вітаміни руйнуються). У другому утворюються кверцетин та ізокверцетин – речовини, які діють на глибокі структури організму, захищають серце й судини тощо, а третій відвар буде багатий на олію шипшини. Цей метод можна повторювати багато разів і інтенсивно вітамінізувати свій організм.

Крім цього, можна стимулювати свій імунітет за допомогою таких рослин, як лимонник (30-35 крапель перед їдою), заманиха (30-40 крапель до їди, 2-3 рази на день), аралія (30-40 крапель до їди 2-3 рази на день), елеутерокок (20-40 крапель, 2-3 рази на день до їди), женьшень (15-25 крапель, 3 рази на день до їди). Курс застосування – 2-3 тижні.
Окремо хочеться згадати про настоянку ехінацеї пурпурової, це специфічний препарат, чудово стимулює імунітет. З ехінацеєю я працюю у двох режимах за моїм авторським методом. Для підвищення імунітету та профілактики захворювання потрібно вживати низькі дози: по 5 крапель 3 рази на день протягом 1 місяця.

А безпосередньо під час застудного захворювання добову дозу підвищують. Зокрема, в перший день захворювання, коли потрібно, щоб організм дав різку відповідь, можна пити по 15 крапель кілька разів на день. Але це треба робити після консультації з лікарем, позаяк цей метод має протипоказання: автоімунні процеси (наприклад, автоімунний тиреоїдит), гепатит і деякі інші патології.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені