Два врожаї на рік з одного поля

виростив ситковецький фермер Андрій Вечерук

У селищі кажуть, що по Андрію Андрійовичу можна годинника звіряти: пунктуальний чоловік, порядок в усьому любить, уміє цінувати час і працівників свого господарства до цього привчає. Цінувати час – у широкому розумінні слів. Наприклад, не дочікуючись наступного року, вже в цьому – виростити два врожаї. Як у Китаї чи в деяких інших цікавих країнах.

Будучи досвідченим агрономом, Вечерук продумав усе до найменших дрібниць. Озимий ячмінь вирішив зібрати без жодного дня затримки.  Організував підготовку ґрунтообробної (дискова борона, компактор, що виконує п’ять операцій одразу), посівної техніки і сівбу гречки буквально у день збирання ячменю, щоб не втрачати вологу.

-Звісно, були великі ризики, – усміхається.  – Бо не знаю, як усе склалося б, якби впродовж місяця не випало жодного дощу, як ото траплялося в окремі попередні роки. А тут щедро полило на засіяне поле, і з’явилися дружні сходи. Вродила гречка, як гречка. Звичайно, не рекордний урожай, але коли зважити, що він уже другий у цьому році, то результат радує.

Прошу чоловіка більше розповісти про себе. Виявляється, він родом із села Росоша Липовецького району. Мати працювала у тваринництві, а тато – експедитором на тамтешній паперовій фабриці. На вибір майбутньої професії найбільше вплинув дядько, який був бригадиром рільничої бригади. Вищу агрономічну освіту хлопець стаціонарно здобував в Умані, був однокурсником добре відомого постійним читачам нашої газети організатора аграрного виробництва Павла Євгеновича Каленича, який господарює і в Ольгополі, і в недалеких звідсіля рідних  Мельниківцях. Підтримує і з ним, і з іншими однокурсниками дружні стосунки, за потреби допомагають один одному.

-Працював я головним агрономом у Вишківцях, – пригадує. – Гарні там поля, особливо з боку Забужжя. Але мене переманили у смт Ситківці, де  набагато цікавіше. Вже шістнадцятий рік, як тут. Дружина, Галина Олександрівна, медсестрою у Ситковецькій школі-інтернаті. Донька Ірина – підполковник Збройних сил України, служить у космічному агентстві. Син Олександр – менеджер зовнішніх економічних зв’язків, допомагає мені безпосередньо.

 -Коли б не звернулися до Андрія Андрійовича з проханням допомогти селищу, – розповідає керівник тутешньої об’єднаної територіальної громади Віктор Михайленко, – він завжди позитивно відгукнеться. Тому його виробничі успіхи радують усіх ситківчан. Віриться, що як новатор він ще не раз приємно здивує.

Микола КАВУН

смт Ситківці

Гайсинський район

Фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені