Ще раз про біоритми

Якщо знати, в який час на що налаштований організм, можна гармонійно влаштовувати свій робочий день, домагаючись великих результатів у роботі й особистому житті. Дізнайтесь більше про циркадні (добові) біоритми.

5.00-6.00 – підйом! Це ідеальний час для пробудження. У ці години надниркові залози виділяють першу ранкову порцію гормонів, серед яких переважає адреналін. Саме він впливає на прискорення пульсу і кровообігу, підвищує артеріальний тиск і температуру тіла.

6.00-7.00 – ідеальний час для легкої ранкової зарядки на свіжому повітрі і контрастного душу. Це допоможе швидше влитися в активний ритм прийдешнього дня.

7.00-9.00 – найкращий період для сніданку. Шлунок перебуває на піку своєї активності, завдяки чому їжа перетравлюється швидко й організм отримує максимальну кількість енергії, потрібної для активного способу життя.

9.00-11.00 – «сонна година» для шлунка, тому в цей час краще взагалі нічого не їсти. Особливо слід уникати кави, шоколаду й алкоголю, тому що ці продукти пригнічують роботу підшлункової залози, а вона саме зайнята «переробленням» з’їденого сніданку.

11.00-13.00 – «зоряний час» серцевого м’яза. У цей період він працює сповна, тому намагайтеся не перевантажувати його виснажливими тренуваннями або їжею. Краще віддайте перевагу в цей час інтелектуальній роботі.

13.00-14.00 – час для повноцінного обіду. У цей період починається спад біоритмів, тому не намагайтеся працювати – ефективність від ваших зусиль буде нульовою.

14.00-16.00 – «тиха година»: вас може здолати лінь і її вірна супутниця – сонливість. У цей період серце дрімає, кровообіг мозку і внутрішніх органів уповільнений, крім шлунка, який працює. Тому займіться тим, що не вимагає інтелектуальних зусиль.

16.00-17.00 – енергетичний спад починає зменшуватися. Аби швидше прийти в тонус, можна випити горнятко чорної кави або з’їсти кілька шматочків чорного шоколаду.

17.00-19.00 – час активності сечового міхура і нирок. У цей період уникайте солоної і гострої їжі. Намагайтеся пити більше рідини, щоб почистити сечовивідні шляхи.

18.00 – найкращий час для відвідування фітнес-клубу. У цей період будь-які фізичні навантаження даватимуться особливо легко, позаяк м’язи тіла перебувають на піку своєї активності.

19.00-20.00 – крайній термін прийому їжі. Пізніше їжа перетравлюється дуже повільно, й організм починає її накопичувати, тому намагайтеся з’їсти якомога менше.

21.00-23.00 – організм активно готується до сну. Розумові та фізичні процеси сповільнюються, настає сонливість.

00.00-05.00 – організму потрібен повний спокій. У цей період він приводить до ладу обмін речовин. Тому якщо хочете тривалий час залишатися здоровими і красивими – забудьте про нічне «життя» за комп’ютером, перед телевізором тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені