Довіру підкріплює справами…

За нинішніх умов проблеми села розв’язувати непросто. Це під силу навіть не кожному чоловікові. А якщо громаду двох сіл – Ярове і Юліямпіль – очолює жінка, котра, крім усього іншого, ще й виховує 12 дітей?!

 Наталя Василівна Стрільчук проблемами громади опікується лише десять місяців, однак за цей короткий час вона вже встигла зробити стільки, що іншим не під силу  було роками. До цього вона працювала понад два десятиліття соціальним працівником і чудово знає всіх місцевих людей. Тому, коли  восени минулого року проходили вибори до Шпиківської ТГ, то майже 80% виборців проголосували за неї. Такою довірою односельців може похвалитися далеко не кожен староста.

У Яровому та Юліямполі нині проживає 510 осіб, з яких 160 – пенсіонери. А це саме ця категорія, котра найбільше потребує підтримки. Наразі всі вони завдяки турботі старости Наталі Стрільчук отримують субсидії від держави та придбали тверде паливо на зиму. Ще староста організувала обрізку сухих дерев вздовж дороги, що веде до села. Зрізане безкоштовно завезли семи одиноким стареньким, яких обслуговує соцпрацівник Вікторія Бабчук.

За десять місяців роботи старості Наталі Стрільчук вдалося всипати на всіх шести вулицях Ярового і трьох в Юліямполі 275 тонн гранітного щебеню, який своїм транспортом безкоштовно завезла з кар’єру села Бушинки керівник ФГ «Довіра» Марія Григорівна Бондар. На розгортання щебеню зібрались усі чоловіки сіл. А односельці Віктор Банах та Михайло Макогін надали техніку для розгортання будівельного матеріалу дорогою. Отак гуртом працювали всі до пізнього вечора. Тепер сільськими вулицями можна проїхати за будь-якої погоди.

Із першого дня своєї роботи староста вирішила насамперед прибрати толокою все, що псує настрій людей. В’їзд у село Ярове був захаращений, зарослий чагарниками. На її прохання вийшли всі чоловіки з бензопилками, бензокосарками, які за кілька днів повністю все розчистили та поприбирали

А як гарно спільними зусиллями навели лад на кладовищі. Тепер це місце ніби оновилося. Гуртом прибрали й стихійні сміттєзвалища за селом.

В активі Наталі Василівни проведення Дня села, яке відбулось якраз на Івана Купала, та спорудження нового храму в селі Юліямпіль.

Староста не без гордості розповіла мені про трудящих односельців, котрі доглядають по дві-три і більше корів, яких у селі нараховується три десятки голів. Для їх випасу виділене і пасовище за селом. Молоко люди здають на Шпиківський та Тульчинський молокозаводи по 7 гривень за літр.

Є в Яровому 25 учнів та 10 дітей-дошкільнят, яких щоранку шкільним автобусом везуть у сусіднє село Зведенівку, в гарну триповерхову нову школу, де директором Олена Василівна Свирида.

Посеред села Ярове знаходиться сільський клуб, який і донині є центром і місцем проведення всіх урочистостей. А в бібліотеці, де завідуючою Мирослава Ковалик, працює гурток художнього читання. Сюди із задоволенням приходять діти, котрі читають і малюють.

– Наталя Стрільчук цілком виправдовує довіру своїх земляків, – сказав у розмові зі мною Шпиківський селищний голова Микола Миколайович Кривотюк. – У неї неспокійний характер, тому й іншим не дозволяє зупинятись на маленьких досягненнях.

– Кожного дня о 8-й ранку я вже на роботі. Це вже звичка, – пояснює Наталя Василівна. – Де що побачила – записую в блокнот. А телефон, бува, не вщухає з самого ранку. Про все доводиться подбати, подумати, до кого звернутися по допомогу з підприємців, фермерів. Крім того, усі проблеми і питання обліковуємо з діловодом Віталієм Михайловичем Байбарзою. Щотижня плануємо зустрічі з людьми, та й депутат селищної ради Василь Іванович Кратасюк теж весь час спілкується з односельцями. Для мене це добра підмога. Моя «друга зміна» біля власного господарства. Тримаємо з чоловіком Олексієм свиней, курей, гусей. А щоб все це чимось годувати, тримаємо два городи, 1,5 гектара. Вирощуємо все, що потрібно. А для обробітку землі маємо трактор ЮМЗ-6 з плугами, причіп, мотоблок. А що, думаєте, мені зарплати старости вистачає, щоб поставити на ноги таку велику сім’ю?

Під час відвідин цієї гарної, великої сім’ї я звернув увагу на охайність та доглянутість будинку сімейного типу. Найбільше клопотів завдає господині постійне прання дитячого одягу. Для великої родини щодня купує по 10-12 хлібин. А ще вдосвіта встає, щоб приготувати дітям їсти, кожного підготувати до школи. 

Наталю Стрільчук за справжній материнський подвиг варто б нагородити. Але це питання належить до компетенції обласної влади. І ми віримо, що так і буде, бо ця жінка – мати 12 дітей – варта такої відзнаки.

В Олексія і Наталі золоті руки, тож вони самі без ніякої допомоги переобладнали будинок, що їм подарувала влада, і зробили в ньому сучасний ремонт.

– Для нас важливо, – сказала на завершення зустрічі багатодітна мати, – щоб наші діти виросли самостійними та змогли прокласти власний шлях у житті.

Володимир БРЕНДУЛЯК

Шпиківська громада На світлині староста Наталя Стрільчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені