Амбітний план за 5 мільйонів

Відбулось офіційне відкриття дошкільного навчального закладу «Теремок» у селі Гущинці Іванівської громади Хмільницького району.

Амбітність цього проєкту полягає у тому, що за досить короткий термін належало не тільки відшукати й залучити з усіх імовірних джерел досить великі кошти, але й виконати капітальну реконструкцію дитячого садочка за неймовірно короткий термін – трохи більше, як за рік. Аби вкластися у строки, за справу під орудою сільської ради, котра була головним натхненником і виконавцем, взялися також підрядні організації, місцеві меценати-фермери, працівники садочка і батьки дошкільнят.  

Почалось усе на початку червня 2020 року, коли ДНЗ «Теремок» у Гущинцях тимчасово призупинив свою діяльність. Призвело до цього рішення суду за позовом Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області. Претензії відомства стосувались невідповідності будівлі нормам пожежної безпеки, тож подальша її експлуатація була можлива тільки після повної реконструкції.

Фактично, роботи з реконструкції ДНЗ «Теремок» розпочалися після вирішення усіх організаційних і тендерних питань у жовтні минулого року. При цьому Іванівська сільська рада прийняла рішення вирішити цю проблему у комплексі – одночасно з реконструкцією будівлі впорядкувати ще й прилеглу територію та облаштувати ігрові майданчики.

На першому етапі капітальний ремонт передбачав повну заміну покрівлі даху із шиферу на металочерепицю з утепленням, монтаж водостічної системи та обробку дерев’яних конструкцій даху вогнезахисною речовиною. Потім належало утеплити фундамент, відремонтувати ганки та спорудити пандус і відсутні рятувальні виходи. Далі можна було приступати до повної реконструкції та капітального ремонту внутрішніх приміщень дитячого садка. Відтак у перспективі оновлений заклад має прийняти більше дітей – 100 вихованців замість 78.

А поки тривали внутрішні роботи, сільська рада подала на обласний конкурс «Комфортні громади» проєкт «Територія дитячого щастя. Капітальний ремонт елементів благоустрою ДНЗ «Теремок». Його реалізація стала другим етапом цього амбітного плану.

25 вересня перевізник доставив обладнання ігрового майданчика ДНЗ «Теремок», і місцеві жителі села буквально за годину розвантажили фуру. Вже наступного дня підрядники взялися за монтаж усього цього обладнання. Зокрема, проєктом було передбачено встановлення чотирьох тіньових альтанок з навісами, секцій огорожі, гойдалок-балансирів та на пружині, каруселей, дитячої гірки, лавочок, урн для сміття та синтетичної трави для спортивного майданчика.

Ціна питання.

Для відновлення «Теремка» було залучено усі можливі ресурси – кошти бюджету Іванівської сільської ради, обласного бюджету в результаті перемоги в Конкурсі «Комфортні громади», Хмільницької районної ради, як співфінансування проєкту-переможця Конкурсу «Комфортні громади». Не залишились осторонь і підприємства, які ведуть свою підприємницьку діяльність на території громади – ФГ «Янівське» (співзасновники Кулик Олександр та Кулик Юрій), ПрАТ «Зернопродукт МХП» (регіональний директор Іванівського виробничого підрозділу Броварник Сергій) та БО «БФ «МХП – ГРОМАДІ» (регіональний керівник із соціальних проєктів Петро Андрієць), ТОВ «Термінус» (керівник Сушко І.В.), ТОВ «Гущинецьке К» (співзасновники Маргарян Едуард Миколайович та Маргарян Еміль), ПП Ольга Череватова, ФГ «Крона» (засновник Олег Крот).

Значний обсяг фізичної роботи, що суттєво зекономило бюджетне фінансування, виконали працівники сільської ради та старостинського округу, КП «Сервіс», працівники садочка та небайдужі мешканці, у першу чергу батьки й родичі дітей, які відвідуватимуть садочок.

Загальний бюджет всього проєкту – 5 млн 300 тис. грн.

Кошти фонду Конкурсу «Комфортні громади» – 350 тис. грн;

кошти бюджету Хмільницької районної ради – 40 тис. грн;

консолідовані кошти всіх партнерів – 850 тис. грн.

Кошти бюджету Іванівської сільської ради – більше 4 млн. грн.

Наостанок варто зауважити, що усе це відбувалося у непростих умовах пандемії, війни на Сході, на фоні усіх тих криз, котрі можливі тільки нашій в державі. Дійсно, коли люди хочуть змін і кращого життя – шукають можливості і творять його самі. Коли не хочуть нічого робити – ховаються за причинами.

За матеріалами відкритих джерел підготував Юрій ЧОРНИЙ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені