Створено умови, наближені до реальних

У Вінницькому Вищому професійному училищі Львівського державного університету безпеки життєдіяльності відкрито сучасний тренувальний комплекс для підготовки рятувальників.

Як повідомив співробітник закладу зі зв’язків із громадськістю Олександр Коробчинський, цей комплекс є багатомодульним тренажером контейнерного типу. Складається він із кількох приміщень, що оснащені спеціальним обладнанням та пристроями. Тут майбутні рятувальники зможуть тренуватися в умовах реального ефекту, який виникає під час пожежі у приватному будинку. Є можливість виконувати вправи з тактики рятувальних дій та пожежогасіння.

– Завдяки цьому тренажеру майбутні бійці ДСНС зможуть суттєво поліпшити навики пожежогасіння в складних умовах на практиці, а заодно формувати психологічну готовність до дій в екстремальних ситуаціях, — зазначив він.

Комплекс споруджено за підтримки польських колег. Його розробляли, транспортували та встановлювали фахівці фірми “Слюсарство” з міста Жешув. Прибули польські колеги і на відкриття тренажера. Серед присутніх були Генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярціньскі, Директор департаменту співробітництва з питань розвитку Міністерства закордонних справ Марек Куберські, а також проректор з питань освіти та студентів Головної Школи Пожежної Служби Республіки Польща Ярош Войцех, начальник відділу хіміко-екологічного порятунку Головної Школи Пожежної Служби Республіки Польща Матушкевич Рафал.

Як з’ясувалося, тренувальний комплекс було відкрито у рамках виконання спільного польсько-українського проєкту “Регіональні тренінгові центри порятунку – підтримка системи підготовки добровільної пожежної охорони та професійних аварійних служб в Україні”, який фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща.

Підготував Юрій ЧОРНИЙ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені