Готують, годують, дають притулок

З перших днів війни Вінницький Центр професійно-технічної освіти перетворився на справжній Центр порятунку. Адже тут цілодобово готують гаряче харчування для бійців тероборони. Аби забезпечити їжею наших воїнів, увесь колектив закладу цілодобово знаходиться на роботі, люди працюють по 12 годин.
Найбільше одночасне замовлення було на 300 порцій. Справились. І зараз готують напівфабрикати наперед – потужностей холодильників вистачить для збереження запасів їжі.

  • Волонтери привозять нам продукти і забезпечують розвезення їжі, а наші кухарі, майстри та викладачі готують майже цілодобово. Страви різні – і перші, і салат, і гаряче – вони мають бути максимально поживними, – розповідає директор центру Валерій Дяків. – Зараз також намагаємось максимально переробити сировину, щоб збільшити продуктові запаси.
    Тут забезпечують не лише харчування людей – багато хто з переселенців знайшов в центрі й прихисток від війни. Кількість мешканців постійно змінюється – від 10 до 60. Вони проживають в гуртожитку. Поки що люди отримують невеликий перепочинок, харчуються, ночують і вирушають далі.
  • Ми забезпечуємо наших гостей і засобами гігієни, і предметами першої необхідності, у нас можна поспати, прийняти душ. Переважно це літні люди, матері з маленькими дітьми. В стінах гуртожитку вже були переселенці з Донеччини, Харківщини, Херсонщини, Миколаївщини, – продовжує Дяків. – Географія розмаху біди вражає. А загалом на постійне місце проживання можемо прийняти до 300 людей.
    Крім того, спільними зусиллями працівників центру та місцевих мешканців було приведено до ладу бомбосховище колишнього підшипникового заводу, і тепер у місцевого населення є надійний прихисток.
    До речі, готують тут і деякі страви, які явно не сподобаються ворогу.
  • Ми також зараз займаємося виготовленням різноманітних засобів стримування для противника. Зокрема, розливаємо «бандерівські смузі». А деякі майстри виробничого навчання задіяні в інших оборонних процесах, – додає Валерій Васильович. – Ми доб’ємося перемоги і подолаємо ворога! Панічних настроїв немає, всі налаштовані перемогти!

Юлія РАЗАНОВА
Фото «Суспільне»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені