Попіл – корисний для рослин

Попіл –  це не просто згорівший залишок від палива, але і цінне добриво, яке широко застосовується в сільському господарстві.

Попіл – відмінний, а також безкоштовний для багатьох садівників та городників засіб. Якщо у вас є вільний доступ до такого чудового засобу, то ним обов’язково потрібно скористатися. Але як саме використовувати попіл на ділянці, щоб не нашкодити рослинам, а чи справді він принесе користь? Існує кілька важливих моментів, на які рекомендується звернути увагу.

Попіл підходить для застосування в слабко-кислих та кислих ґрунтах, так як має лужний ефект. Якщо ж ґрунт і так лужний, то попіл може лише погіршити ситуацію. Тому перед застосуванням попелу дізнайтеся, який тип ґрунту у вас на ділянці на даний момент. Дізнатися про це можна за допомогою лакмусової палички, які продаються у всіх садівницьких магазинах.

Також необхідно переконатися, які рослини на вашій ділянці люблять кислий ґрунт. До них підсипати золу не варто в жодному разі! Наприклад, до таких рослин відносяться майже всі хвойні, а також лохина, калина, горобина, гортензія і т. д. Якщо ж у ґрунті є мало калію, то для рослин його краще заповнювати не попелом, а сульфатом калію. Особливо люблять попіл такі відомі рослини: капуста, томати, перець.

При висаджуванні картоплі попіл додають під бульбу в кожну лунку по 2 ст.л.. У період вегетації при першому розпушуванні грунту під кожен кущ вносять 1-2 ст.л. попелу, а при підгортанні (на початку бутонізації) норму збільшують до 1/2 склянки під кущ. Також картоплю корисно обприскувати по листю відваром з попелу. Якщо картоплю посипати при посадці попилом – це захистить їх від дротянників.

Не зайвим буде підживлення попелом полуниці та суниці.  Ці рослини присипають просіяним попелом з розрахунку 10-15 г на кущ відразу після цвітіння. Це запобігає поширенню сірої гнилі, а також захищає суницю і полуницю від шкідників. Якщо цю процедуру доводиться проводити повторно, тоді золи використовують удвічі менше.

Також і квіти будуть вам вдячні за такедобриво. Особливо воно корисне трояндам, ліліям, клематисам, гладіолусам і півоніям. Під час висаджування розсади квіткових культур в кожну лунку насипають по 5-10 г попелу .

Щороку навесні, під час перекопування, попіл можна використовувати як додаткове, натуральне підживлення ґрунту. Використовується він в такий спосіб: 1 відро попелу на 3-4 кв. м. Після цього ґрунт стає більш пухким, що дуже корисно рослинам. Рідке підживлення попелом виглядає наступним чином: 1 склянку попелу (150-200 г) на відро води (10-12 л), проливаємо під корінь рослини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені