Вони мають рости на вашому городі

Чорнобривці. Існує думка, що ці квіти здатні оберігати хату від злих духів та недоброго ока. Саме тому у садочку біля кожної хати обов’язково росли чорнобривцi. Квіти були настільки поширеними, що згодом вони стали справжнім символом рідного дому та нашої  неньки України.

Досвідчені садівники знають, що рослини, розташовані на ділянці в певному порядку, допомагають один одному розвиватися.  Вони можуть не тільки сприяти швидкому розвитку один одного, але і надавати абсолютно протилежний ефект.

Ці прекрасні квіти широко застосовують у боротьбі з такими відомими шкідниками, як попелиця, капустянка, нематода, яка паразитує на суниці і картоплі. Для цього квіти розсаджують на овочевих грядках, або висівають цілими рядками впереміж із городніми культурами.

Багато кому подобається їхній своєрідний терпкий аромат. А от мухам і комарам цей запах не до смаку, тому пучки чорнобривців розвішують біля вікон літніх будиночків.

Також ці рослини знезаражують ґрунт від грибів, які викликають фузаріоз. Не люблять запах цих квітів клопи, попелиці, блішки. Не подобається їхній запах навіть колорадському жукові. Обсадивши грядки з культурними рослинами чорнобривцями, ви не тільки прикрасите город, а й захистите його.

Чорнобривці ‒ надійні охоронці від шкідників троянд, флоксів, гладіолусів, капусти, помідорів, перців, у тому числі відлякують нематод, зокрема на цибулі-порею, моркві, селері. З цією ж метою можна обсадити ними суничні та картопляні грядки. Огірки вони захищатимуть від попелиці.

Для захисту рослин можна також застосовувати відвар або настій сухих квіток і листочків чорнобривців. Ним обприскують овочеві та квіткові культури, дезінфікують цибульні (гладіолуси), поливають квіткову розсаду для захисту від «чорної ніжки». Для приготування настою використовують лише наземну частину, зібрану в період цвітіння. Сам настій можна приготувати так: подрібненими чорнобривцями наповнюють половину відра, заливають гарячою водою (50-60 градусів), настоюють дві доби й проціджують. Після цього додають воду до об’єму 10 л.

Восени чорнобривці виривають із корінням і розкладають по городі. Приорані квіти і стебла відлякають багато шкідників, які збиралися зимувати на вашій ділянці.

Шанують цю квітку і  фітотерапевти. Адже водний настій квіткових кошиків у народній медицині визнаний як потогінний, сечогінний і протиглисний засіб. Для лікування достатньо пити чай із висушених квіток ‒ дві-три квітки на склянку окропу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені