Суницю з крапельним зрошенням

садять у ПрАТ «Вінниччина»

Початок травня – сприятлива пора для посадки суниці. Цією природною прихильністю сповна стараються скористатися у відомому в області плодово-ягідному господарстві ПрАТ «Вінниччина» Копайгородської громади. До наявного переліку культур, які тут вирощують, з цієї весни додалася ще й суниця з крапельним зрошенням.

  • Для неї ми дуже вдало підібрали земельну ділянку, – каже керівник господарства, депутат обласної ради Олександр Хом’як. – Вона знаходиться зразу ж за селом у тому місці, де раніше ніколи не росли багаторічні насадження, а лише культивувалися зернові культури. За твердженням спеціалістів, це добрий попередник під суницю. Площу почали готувати з осені минулого року. Насамперед зорали її на зяб, а вже весною провели дискування ріллі, фрезування з внесенням мінеральних добрив та нагортання гряд з плівкою під полив.

Теперішня посадка суниці у ПрАТ «Вінниччина» – це своєрідне відновлення тих добрих традицій, які йдуть ще з часів існування в Шипинках спеціалізованого радгоспу, де в комплексі вирощували великий набір ягід, в тому числі і суницю, але без зрошення.

  • –                       Це, звичайно, більші затрати, та вони, я впевнений, швидко окупляться, бо ми засаджуємо більш як три гектари площі високоврожайними сортами – раннім Алєгро, середнім Сенсація і пізнім Флоренс, – продовжує Олександр Хом’як. – Посадковий матеріал придбали у тому господарстві, яке давно вже відоме на цьому ринку продажу своєї продукції, і відгуки партнерів досить позитивні. Так що зачекаємо до наступного літа – щоб в нас вродило щедро і ми могли збирати урожай під мирним небом України та  радувати жителів України своєю суницею.  

Віктор Зеленюк.                            

Фото автора.    

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені