24 Грудня | 2015 | 13:45

«Коштовна скринька із мільйонами скарбів»

Працівники Державного архіву Вінницької області з нагоди професійного свята презентували перевиданий «Путівник Державного архіву Вінницької області» та відкрили тематичну виставку документальних матеріалів.

 

«Коштовна скринька із мільйонами скарбів», -

так із любов'ю та пошаною називають працівники Державного архіву Вінницької області свою установу, де на 11 кілометрах стелажів та полиць зберігається понад півтора мільйона різноманітних історичних документів. З нагоди професійного свята – Дня працівників архівних установ – тут було презентовано перевиданий «Путівник Державного архіву Вінницької області» та відкрито тематичну виставку документальних матеріалів.

Як зауважив директор архівної установи Юрій Легун, в нинішніх умовах працюється доволі складно. Одне, що фінансування як було, так і залишається мінімальним, а, по-друге, у півтора раза зросла кількість запитів, пов’язаних із пошуками відвідувачів своїх історичних коренів.

- Люди звертаються із генеалогічними запитами, - каже Юрій Вікторович, - особливо це стало актуально із запровадженням так званої «карти поляка». Отож, шукають, чи немає в них хоч якогось польського походження. Дуже суттєво збільшилась кількість подолян, котрі цікавляться  відомостями про своїх репресованих родичів. Також надаємо відповіді на інформаційні запити різноманітних установ, підприємств, організацій. Хоча, за потреби, наші відвідувачі можуть одержати необхідну інформацію, працюючи безпосередньо в читальному залі.

Однак навіть за таких умов працівники архіву знаходять час для копіткої дослідницької роботи. Для прикладу, можна назвати опублікований нинішнього року «Путівник Державного архіву Вінницької області». Як наголосив керівник робочої групи, котра займалась підготовкою матеріалів, заступник директора обласного архіву Олександр Петренко, це вже друге видання «Путівника». Перше, підготовлене колишніми працівниками архіву, – побачило світ ще далекого 1960 року. Однак  від того часу в країні дуже багато чого змінилось, та й фонди обласного архіву збагатились величезною кількістю різноманітних матеріалів. Саме це й спонукало наступні покоління архівістів взятись за цю складну й відповідальну роботу. Так що спочатку було створено електронну версію «Путівника», яка містить в собі інформацію по 5607 архівних фондах, 1612 до 2010 років, а вже потім побачила світ паперова – на 753-ох сторінках. Щоправда, тираж видання невеликий: лише кілька десятків примірників, але найголовніше, що книга все-таки побачила світ і обов’язково знайде своїх шанувальників серед широкого кола фахівців: архівістів, істориків, краєзнавців...

Детальніше читайте в газеті "Вінниччина" від 25 грудня

Автор: Олег Кривоніс
Розповісти друзям: