25 Грудня | 2015 | 10:19

У Теплику ялинки створюють з шишок та шкаралупи

В Теплику відбувся обласний семінар-практикум на тему «Роль екологічного виховання та розвиток експериментально-дослідницької роботи у формуванні трудових навичок школярів навчальних закладів району». Захід організували департамент освіти і науки облдержадміністрації, обласна станція юннатів, відділ освіти і методкабінет Теплицького району.

Домовички зі старих панчіх

Педагогів і керівників юннатівського руху прийняли у Теплицькій школі №1. Спочатку гостям продемонстрували змістовну виставку творчих робіт вихованців гуртків позашкільних навчальних закладів селища та запропонували взяти участь в майстер-класах. В основному вони стосувалися новорічно-різдвяних свят. Приміром, сувенірні ялинки створювали з шишок та шкаралупи яєць, креативні сніжинки – з кольорових журналів і газет.

– Діти разом з педагогами створюють вироби, які надають новорічний настрій. В гуртку «Панчішна лялька» виготовляють домовичків зі старих панчіх і використаних шматочків тканини – вони несуть щастя і добро. В гуртку писанкарства роблять ялинки і новорічні іграшки зі шкаралупи яєць. «Модне життя» – виготовляє черевички, куди святий Миколай кладе подарунки, а також новорічні рюкзачки, – розповіла директор будинку дитячої творчості Теплицького району Лариса Миколайчук.

 

Мережа гуртків розширюватиметься

Теоретичну частину семінару відкрила директор Вінницької станції юннатів Ольга Драгомирецька і начальник відділу освіти Теплицької райдержадміністрації Борис Чечельницький.

– Запрошуємо кращих юних науковців цього району на навчання до Малої академії наук що у Вінниці, а також на обласні етапи конкурсів еколого-натуралістичного спрямування, – зазначила Ольга Драгомирецька.

В своєму виступі Борис Чечельницький звернув увагу, що поки лише 25% учнів займаються у позашкільних гуртках. Тому в подальших планах – розширення мережі гуртків і секцій, в тому числі юннатівського і природничого спрямування. Він також повідомив, що в районі є 22 пришкільних навчально-дослідних ділянки, а зібраний на них урожай передається до шкільних їдалень для здешевлення харчування дітей.

 

«Клумба нашої мрії».

Учні четвертого класу Теплицької школи №2 на чолі з вчителькою інформатики Тетяною Брацюк презентували дослідницький проект «Клумба нашої мрії». Діти проводили опитування серед однолітків та вивчали, які рослини найкраще квітують у нашій місцевості (чорнобривці, мальва, волошки). І лише після цього облаштували красиву клумбу в шкільному подвір’ї.

Сподобався виступ екологічної бригади «Юннати» Веселівської школи під керівництвом вчительки біології Лариси Мордюк. Діти у творчій формі розповідали, як вони чистять сільський став, оберігають і обліковують лебедів і лелек тощо.

 

Зі шкільного лісництва – у лісники

Представники Погорільського шкільного лісництва (керівник – вчителька біології Юлія Гончар) повідали, що вони регулярно проводять просвітницькі лекції на екологічну тематику, огороджують мурашники, оберігають первоцвіти, спостерігають за птахами і виготовляють шпаківні. До речі, один з колишніх випускників цього шкільного лісництва нині працює лісником.

Учні Пологівської школи під керівництвом вчительки біології Наталії Коновалюк підготували міні-проект «Нам до джерела вертатися пора». Вони займаються вивченням, дослідженням та очищенням джерел нашого краю. Це дуже актуальна тема, зважаючи на те, що Вінниччина займає лише 24-е місце в країні за рівнем і якістю забезпечення населення питною водою.

 

Сільська школа співпрацює з університетом ім. Шевченка

На завершення семінару гостям розповіли про проблеми та шляхи екологічного виховання в малокомплектній школі. У Брідоцькому навчально-виховному комплексі 18 дітей відвідують садочок, 25 – школу. Вчителька біології цього НВК Лариса Денисюк наголосила, що її вихованці не можуть брати участь у великій кількості еколого-натуралістичних заходів. В невеликому селі складно знайти спонсорів не лише для екскурсій і турпоходів, але й для заохочення учасників акцій. Водночас в Брідоцькому НВК дітей (в тому числі й дошкільного віку) залучають до певних екологічних заходів: усних журналів, випуску стінгазет, збору фотоматеріалів, конкурсів тематичних малюнків і пісень, операції «фотозвинувачення», паспортизації джерел тощо. Цей навчальний заклад навіть співпрацює з кафедрою зоології Київського національного університету ім. Шевченка, звідки присилають тематичні посібники.

Директор Шиманівської школи Інна Грушовенко повідомила, що її навчальний заклад виграв грант для облаштування кімнати соціального розвитку. На ці кошти придбали мультимедійний проектор і великий екран, на якому переважно переглядають класичні телестрічки. Школярі роздільно збирали сміття, а на зароблені кошти придбали тенісний стіл. Вони заготовили 25 кубометрів дров для шкільного опалювального пункту. Також в Шиманівській школі започаткували 7-й екоклас, де особливу увагу приділяють саме еколого-натуралістичним заходам.

 

 

Володимир ПРИСЯЖНЮК

Автор: Володимир ПРИСЯЖНЮК
Розповісти друзям: