3 Березня | 2016 | 12:13

Італійці привезли ідеї

Група італійських менеджерів ділиться з Вінниччиною досвідом з управління проектами та допомагає залучати інвестиції.

Зокрема, за підтримки Фонду співробітництва Центральноєвропейської ініціативи менеджери з Італії реалізують проект «Нарощування потенціалу та передача знань для підвищення і вдосконалення професійних навичок у галузі управління відходами у Вінницькій області». Також їхня співпраця з обласною владою та місцевими бізнесовими і громадськими організаціями стосується машинобудування, логістики та аграрного сектору.

Наміри щодо спільної діяльності обговорювались наприкінці минулого року. А під час нинішнього візиту італійська делегація, ґрунтовніше ознайомившись із особливостями соціально-економічного розвитку, перейшла до конкретних справ. Оскільки у складі делегації менеджери, тобто управлінці, то справа їхня - дати прогресивні поради, поділитись успішним досвідом та допомогти в менеджменті, самоорганізації та налагодженні контактів з європейськими бізнес-партнерами і грантодавцями.

Голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, глова обласної ради Анатолій Олійник та керівник групи експертів Енріко Мартіал підписали тристоронній Меморандум про співпрацю між облдержадміністрацією, облрадою та Агенцією співробітництва та розвиту Італійської Республіки.

Енріко Мартіал зазначив, що, попри непросту ситуацію в Україні, Вінниччина, за оцінками економістів, демонструє хороші результати і має значний потенціал. З набуттям чинності Угоди про асоціацію з Євросоюзом ЄС Італія та Україна отримують нові можливості для співпраці. До того ж, у налагодженні партнерства на рівні бізнесу та окремих регіонів зацікавлені не лише українці, а й італійці.

Протягом дня іноземні експерти спільно з вінницькими фахівцями - керівниками обласних управлінь, представниками Вінницької міськради та підприємств - працювали в тематичних секціях за напрямками (управління відходами; машинобудування та промисловість; логістика та управління складами, обладнання та комплектуючі; агропромисловий комплекс, маркетинг та стимулювання продажів сільгосппродукції).

Так, тематична група за участі в. о. директора обласного департаменту регіонального економічного розвитку Володимира Репея та менеджера Марко Бертоліни відвідала Дашівський ремонтно-механічний завод, де ознайомилася з технологією металообробки і напрацювала кілька ідей щодо залучення на це підприємство інвестицій та виведення його продукції на ринки ЄС.

Аграрна секція за участі директора обласного департаменту агропромислового розвитку Миколи Неїлика та менеджера Паоло Паломбо мала розмову з керівниками фермерського господарства та підприємства з переробки фруктів, також вивчала стан молокопереробки. Тут дійшли висновку, що ЄС можуть зацікавити українські фрукти, що поодиноким виробникам молока варто переймати італійський досвід об’єднання в кооперативи, що вирощування овочів, особливо помідорів, стане значно успішнішим, якщо аграрії самі ж перероблятимуть їх у кінцевий продукт. Йшлося також про перспективи створення підприємства з виготовлення картопляного крохмалю та виробництва макаронів за італійськими технологіями.

 

Залучення інвестицій і налагодження виробництва продукції у відповідності до вимог ринків Євросоюзу - це головні напрямки вінницько-італійської співпраці. А ще ближчою до Європи нашу область здатен зробити Вінницький аеропорт, щодо активізації використання якого в італійських менеджерів теж зявились певні ідеї.

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: