4 Березня | 2016 | 14:49

45-річчя письменницької організації Вінниччини

Фото Віктора Кравченка
Ювілей вирішено було відзначити в актовій залі педагогічного університету, адже саме цей навчальний заклад дав путівку в життя та в літературу більшості вінницьких письменників, починаючи з Михайла Стельмаха

Письменницьку спільноту вітали з ювілеєм голова облдержадміністрації Валерій Коровій, перший заступник голови обласної ради Людмила Щербаківська, заступник голови - директор обласного департаменту освіти і науки Ігор Івасюк, представники Вінницької міськради, студенти та викладачі вузів.

Письменники старшого покоління згадували, як на урочистості з нагоди заснування Вінницької організації Спілки письменників України, що відбулись у музично-драматичному театрі в лютому 1971 року, прибули знані письменники Олесь Гончар, Михайло Стельмах, Степан Олійник, Юрій Збанацький, Павло Загребельний, Володимир Канівець, Іван Драч, Віталій Коротич. До новоствореного осередку на перших порах, крім вінничан, увійшли також майстри пера з Хмельниччини. Першим керівником Вінницької організації Спілки письменників став прозаїк Дмитро Дереч, згодом її очолювали Анатолій Бортняк, Михайло Каменюк, Василь Кобець, Володимир Кузьменко, Володимир Рабенчук. У 2014 році головою Вінницької організації НСПУ знову обрано Михайла Каменюка.

Як розповів Михайло Каменюк, нині Вінницька письменницька організація налічує 53 професійних літератори різних поколінь. Завдяки їхній творчій активності та співпраці з областю втілюється чимало літературних проектів: видається літературний журнал «Вінницький край», серія вибраних творів «Бібліотека літератури Вінниччини», добірка «Шкільна бібліотека», літературно-краєзнавчий альманах «Русалка Дністрова», молодіжний літературний щорічник «Експрес «Молодість» тощо. А до ювілею видано антологію сучасних авторів «Митці слова Вінниччини». Також в області існує 12 літературних премій для заохочення талантів, діє Клуб творчої інтелігенції «Інтермеццо», відбуваються фестивалі та інші літературно-мистецькі заходи.

З нагоди ювілею організації та за вагомий внесок у розвиток національної культури і мистецтва Михайла Каменюка було нагороджено Почесною грамотою Верховної Ради України. Отримали письменники й обласні відзнаки. також подарунки від народного депутата Григорія Заболотного. А ще голова облдержадміністрації Валерій Коровій і заступниця голови облради Людмила Щербаківська передали письменницькій спільноті в дарунок сканер.

У ході урочистостей відбулось також нагородження лауреатів літературної премії імені Михайла Стельмаха, що присуджується за кращі публікації в журналі «Вінницький край». Новими лауреатами стали відомий прозаїк Іван Волошенюк, викладач Донецького національного університету поетеса і наша землячка Ніна Урсані, також власний кореспондент журналу в зоні АТО Олександр Філін.

 

Вітали колег і згадували історію становлення письменницького осередку області також поетеса і заступниця голови Вінницького земляцтва у Києві Ніна Гнатюк та секретар НСПУ Віктор Мельник. Теплі слова вітань від імені Вінницького педуніверситету висловила його ректор Наталя Лазаренко, а творчі колективи та виконавці вузу подарували присутнім музично-поетичну концертну програму.

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: