4 Березня | 2016 | 14:56

Три села об’єднали зусилля

Про співпрацю з сусідніми громадами інформував жителів Чернятина і Токарівки, що у Жмеринському районі, Чернятинський сільський голова Олександр Баніт

Про співпрацю з сусідніми громадами інформував жителів Чернятина і Токарівки, що у Жмеринському районі, Чернятинський сільський голова Олександр Баніт. У зборах взяв участь також голова Жмеринської районної ради Василь Малярчук.

- Від імені Чернятинської територіальної громади я підписав тристоронній Договір про співробітництво територіальних громад у формі реалізації спільних проектів з Северинівським сільським головою Олександром Христюком та Олександрівським сільським головою Віталієм Смачним, - розповів Олександр Баніт. - За цим договором наші громади домовились про реалізацію таких спільних проектів: «Створення комунальної системи забезпечення інфраструктури сільських територій», «Біоенергетична кооперація сільських громад», «Створення комунального кооперативного навчально-практичного дорадчого центру», «Створення туристичного шляху «Між Мурафою та Ровом», «Відновлення роботи пожежної команди» тощо. А підписана два роки тому двостороння угода між Северинівською та Чернятинською громадами вже дала змогу, реалізуючи проекти, залучити державні кошти.

Цю ж тему - співпрацю громад - обговорювали у Вінницькому прес-клубі представники неурядових організацій та журналісти. Йшлося, зокрема, про проект «Український шлях самоврядування», що втілюється у п’яти сільських громадах Жмеринського району - Северинівській, Чернятинській, Сербинівській, Носковецькій та Олександрівській. Проект реалізується Об’єднанням сільських гмін Підляського воєводства Польщі та ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» за підтримки Польсько-канадської програми розвитку демократії. Його мета - дати можливість громадам вивчити, адаптувати до наших реалій та плідно використати польський досвід децентралізації.

Як розповів виконавчий директор ГО «ПАРР» Олег Левченко, завдяки угоді про співпрацю між Северинівкою та польською сільською гміною Корицин є можливість вивчати досвід поляків, зокрема щодо створення комунальних підприємств, які б обслуговували кілька сусідніх сіл. Важливим напрямком роботи в рамках проекту є і вивчення досвіду створення стратегій розвитку громад та залучення грантових коштів.

- Угода між Северинівською, Чернятинською та Олександрівською громадами дозволила реалізувати проект, підтриманий Фондом державного розвитку. Він полягає у створенні центру переробки сільськогосподарської сировини - придбанні мобільної сушарки і пакувального обладнання для фруктів та овочів. Іншими проектами є реконструкція Северинівського клубу, що дасть можливість створити в ньому Центр розвитку громад; також розвиток спільного комунального підприємства, - зазначив Олег Левченко.

На наступних етапах проекту «Український шлях самоврядування» польські партнери допоможуть створити спільну стратегію громад, які вирішили співпрацювати, також буде профінансовано з міжнародних джерел два проекти для розвитку громад. Напрямки цих проектів визначать самі жителі.

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: