18 Квітня | 2016 | 15:01

Вишеградський досвід корисний для бізнесу

Ця міжнародна презентація, організована в рамках партнерства «Вишеград для України» має на меті поділитися досвідом Угорщини, Чехії, Словаччини та Польщі в підтримці малого та середнього бізнесу.

Організаторами зустрічі стали Міністерство зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини, МЗС Чеської Республіки, Міністерство закордонних та європейських справ Словацької Республіки, МЗС Республіки Польща, також українські Міністерство економічного розвитку та МЗС. Партнерами та господарями заходу виступили облдержадміністрація, Вінницька міськрада та Вінницька торгово-промислова палата.

Під час урочистого відкриття презентації держсекретар з політики безпеки і міжнародного співробітництва МЗЕЗС Угорщини Іштван Мікола наголосив, що країни Вишеграду відкриті до співпраці, повністю підтримують європейський вибір та шлях реформ, на якому перебуває наша держава, що вони зацікавлені в новій, демократичній, успішній, розвинутій Україні, яка є великим і потужним сусідом та партнером.

- Той шлях реформ, який ви проходите зараз, ми почали 25-30 років тому. Ми пропонуємо наш успішний досвід у розвитку малого та середнього бізнесу, - зазначив Іштван Мікола. - Я хотів би тезово навести 4 основних принципи («меседжі») його розвитку. Малий та середній бізнес - це робочі місця для місцевих мешканців; це двигун розвитку регіону і держави; це основа процвітання економіки; також малий та середній бізнес може допомогти врегулювати політичну нестабільність.

Про готовність співпрацювати і ділитись досвідом говорили також заступник міністра закордонних справ Чехії Ярослав Лудва, держсекретар МЗС Словаччини Лукаш Паризек, посол Польщі в Україні Генрик Літвін.

А заступниця міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Клименко зауважила, що завданням подібних зустрічей є, насамперед, показати іноземним партнерам, що лише 5% території України охоплено війною, решта є відкритою для співпраці та інвестицій. Також заступниця міністра  анонсувала створення в регіонах центрів підтримки  малого та середнього бізнесу і висловила певність, що бізнес треба «плекати, підтримувати, а головне – не заважати».

Голова облдержадміністрації Валерій Коровій назвав символічним те, що зібрання на тему співпраці з ЄС та підтримки бізнесу відбувається саме в ті хвилини, коли у Верховній Раді вирішується доля нового Уряду.

- Ситуація в країні непроста. Проте Вінницька область, попри всі негаразди, досить потужно розвивається. Це стосується і промислового та аграрного виробництва, і сфери послуг, - сказав Валерій Коровій. - І з набуттям чинності Асоціації між Україною та ЄС ми з вами повинні показати малому і середньому бізнесу можливості, які відкриваються в рамках цієї Угоди. Адже зявляється як багато можливостей, так і багато питань щодо правил гри та механізмів доступу до європейських ринків.

Про відповідальнеставлення депутатського корпусу області до рішень з підтримки малого та середнього бізнесу, про ухвалення рядуобласних програм говорив голова обласної ради Анатолій Олійник.

- В умовах, коли процес децентралізації передбачає передачу повноважень та інструментів на місця, від нас, регіональних влад та еліт, багато залежить щодо активності у цьому напрямку. Ми перші в Україні прийняли рішення про створення обласної Агенцію регіонального розвитку. Це не панацея, але це прозорий і дієвий європейський інструмент, зокрема і для підтримки малого та середнього бізнесу, особливо того, який лише починає становлення. Дуже важливо перейняти ваш досвід, - звернувся голова облради до іноземних партнерів, подякувавши за підтримку євроінтеграційних прагнень України.

 

У програмі роботи виїзного засідання було спілкування в секціях (про роль держави у підтримці бізнесу, про досвід розвитку угорського бізнес-середовища, про оптимізацію регуляторної політики та механізми кредитування, про польський досвід індустріальних парків, про активність самих підприємців тощо). Також представники країн Вишеградської четвірки відвідали польсько-українське підприємство «Барлінек Інвест», яке діє у Вінниці, поспілкувалися з місцевими журналістами, влаштували дискусію у форматі «запитання-відповідь» і домовились про подальшу співпрацю та обмін досвідом.

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: