20 Квітня | 2016 | 17:01

Виграють найкращі

У Хмільницькому районі оголосили й проводять свій, місцевий, перший в історії конкурс проектів місцевих громад.

 Допіру район брав активну та успішну участь у подібних міжнародних конкурсах, всеукраїнських і, звісно ж, обласному. Тепер до них додався власний, положення про який затвердила четверта сесія Хмільницької райради.

  Пріоритетними рада назвала проекти, що мають на меті зміцнення матеріально-технічної бази шкіл, дитсадків, амбулаторій, ФАПів, клубів, бібліотек на інших соціальних установ; благоустрій населенних пунктів; побудову чи модернізацію водогонів; підвищення енергоефективності громадських закладів; розвиток фізичної культури й спорту; організацію захисту громадського порядку й навколишнього середовища; створення обслуговуючих кооперативів на селі; розвиток місцевого й зеленого туризму; поліпшення безпечки життя (зменшення ризику підтоплень тощо).

  Прийом заявок на участь у конкурсі триватиме два місяці.  За цей час в районі орзанізували кілька тренінгів для тих, хто бажає спробувати сили в змаганні місцевих програм. Останнє навчання сільських голів, а також директорів шкіл і клубів (заклади також можуть претендувати на виграш) провела, зокрема, районна громадська організація «Право». Віталій Дорох, її керівник, докладно розказав присутнім про основні вимоги до проектів, показав, як правильно заповнювати аплікаційну форму, дав конкретні поради.

  «Призовий фонд» першого конкурсу поки що невеликий – 50 тисяч гривень.  Однак гранти, наголошують в райраді, даватимуть не «за красиві очі», а тільки справді за гідний, корисний план покращення життя в громаді. 

  Наразі відомо, що за кошти змагатимуться 16 проектів.  Кому дістанеться перемога – дізнаємося в травні.

Автор: Інна Медведєва
Розповісти друзям: