22 Квітня | 2016 | 15:49

Майстер-клас від поляків та кредити під …один відсоток

На Вінниччині вперше в Україні створюється обласна Агенція регіонального розвитку

 

До Вінниці прибула делегація Лодзинського воєводства з Польщі, котру очолює директор тамтешньої Агенції регіонального розвитку Пшемислав Анджеяка. Високих гостей зустрічали голова облдержадміністрації Валерій Коровій та голова обласної ради Анатолій Олійник, секретар Вінницької міської ради Павло Яблонський. Делегація прибула на запрошення обласної ради, щоб поділитися своїм досвідом щодо створення такої Агенції.

-        Для нас дуже важливий польський досвід, адже створюємо Агенцію вперше в Україні, - зазначив у короткій промові голова обласної ради Анатолій Олійник. – Сподіваємося на щиру й відверту розмову, щоб ви поділилися не лише успіхами, а й тим, як не допустити можливих ризиків. Сподіваємося на тісну співпрацю.

Пан Пшемислав зізнався, що Вінниця йому дуже сподобалася, це гарне, чисте місто, вночі воно добре освітлене, тут спокійно й безпечно для життя.

-        Нам важливо створити позитивний імідж Вінниччини й усієї України, адже лише за таких умов можна сподіватися на швидкі інвестиції, - сказав голова облдержадміністрації Валерій Коровій. – І створення Агенції регіонального розвитку дасть нам можливість вийти на нові ринки, залучити інвестиції, адже нині потенціал області використовується лише на 10-15 відсотків.

-        Дякую за запрошення і ціную вашу ініціативу, - звернувся до вінницької влади пан Пшемислав. – Бути першими це значить лідирувати, суттєво впливати на майбутнє, діяти на перспективу.

Керівники Вінниччини та гості обмінялися подарунками, а далі відбулося засідання круглого столу, під час якого Анатолій Олійник презентував напрацювання щодо Вінницької Агенції регіонального розвитку, розповів про мету, структуру цієї неприбуткової установи, її завдання та функції, що полягають насамперед в реалізації державних програм,  розробці та супроводі проектів, залученні інвестицій, а в кінцевому підсумку – поліпшенні життя мешканців області. Пан Пшемислав, у свою чергу,  якомога детальніше  роз»яснив, із чого ж  потрібно починати, бо поляки зробили це ще в 1991-ому році. Якраз тоді мали рівні можливості з Україною, але в нас, на жаль, все склалося трохи інакше. Отож його увага зосередилася на залученні навчальних закладів до участі в Агенції. Можливо, вони не мають грошей, але у них є найдорожче – людський капітал. Також потрібні зусилля місцевого бізнесу, який прагне розвиватися, виходити на нові ринки. Цікава деталь: у Лодзі працює бізнес-інкубатор для початкуючих підприємців, які можуть мати не тільки клаптик приміщення для своїх ініціатив, а й навіть кредити під …один відсоток.

        Докладніше про це читайте в наступному номері газети

 

Автор: Анастасія Трошкова
Розповісти друзям: