25 Травня | 2016 | 16:18

Професія, що потребує милосердя

Останнім часом попит на таку професію як соціальний робітник тільки зростає, особливо в сільській місцевості. Адже, як свідчить статистика, переважна більшість мешканців сіл – це пенсіонери.

 

Серед них чимало зовсім одиноких, немічних і вже непрацездатних, які потребують сторонньої допомоги. Лише в Шаргородському районі, наприклад, працівники територіального центру виявили 1396 самотніх громадян та інвалідів. Зараз уже  й профтехучилища готують фахових доглядачів хворих та престарілих, тобто соціальних робітників. Перелік професійних вимог до них дещо особливий – делікатність і такт, товариськість, стресостійкість, організаторські здібності, педагогічна та психологічна грамотність. Якщо хоча б однієї з цих якостей бракує, то такий робітник довго на посаді не затримується. Навіть без спеціальної освіти свою фаховість доводять на практиці більшість робітниць територіального центру соціального обслуговування Шаргородського району.

А я ще б додала до цього переліку милосердя, працелюбність і терпіння, - каже соціальний робітник з 16-літнім стажем Тетяна Роздольська із Сапіжанки.- Зараз я обслуговую дванадцять престарілих жіночок та одного чоловіка. Вони мають своє домашнє господарство і звикли, щоб усюди був порядок. Але вже літа не ті, щоб все самим обійти. Ось два рази на тиждень приходжу до кожного з них і роботи в хаті і біля хати вистачає на цілий день.

Подробиці - в одному з наступних номерів газети "Вінниччина"

Автор: Антоніна Катеринич
Розповісти друзям: