18 Жовтня | 2016 | 14:01

Перша книга зрілого поета

Презентація збірки поезій Юрія Хмелевського «Ключі до вічності» відбулась в обласній бібліотеці імені К. Тімірязєва.

Книга поета з Тульчина Юрія Хмелевського містить вірші, написані впродовж 1991-2016 років. Є в ній філософські роздуми, екскурси в історію, християнські мотиви, пейзажна та інтимна лірика, гумор і сатира. Автор присвятив свою книгу 25-річчю Незалежності України.

Чимало учасників презентації казали, що видати першу книжку аж на 50-му році життя - це «аномальне явище» для сучасного письменника.

- Але в мене так склалося, - ніби виправдовується автор. - Я народився в сімї лікарів, у якій завжди шанували книгу. Першого вірша написав в 11 років, але друкуватися в пресі почав набагато пізніше… Ця книга написана моєю душею. Філософське осмислення життя - той стержень, на якому я тримаюсь у цьому світі, намагаюсь перебороти проблеми і набираюся наснаги. А ще любов до художнього слова і спілкування з письменниками та з колегами з самодіяльних літературних обєднань - з усіма, хто також любить літературу і може мені сказати схвальне або критичне слово. Критичне є навіть більш цінним.

Юрій Хмелевський народився 8 квітня 1967 року в Тульчині. Випускник історичного факультету Одеського держуніверситету, вчителював у школах району, згодом закінчив Одеський регіональний інститут Української академії державного управління. Працює завсектором внутрішньої політики, звязків зі ЗМІ та громадськістю Тульчинської райдержадміністрації.

Його твори друкувались у газетах, журналі «Вінницький край» та низці колективних альманахів. Своїми наставниками в літературі Юрій Миколайович називає незабутнього Василя Багрія, колишнього керівника Тульчинського районного літоб’єднання «Оберіг» (нині лідером «Оберегу» є Юрій Хмелевський) та письменника Василя Кобця, який очолює обласне літобєднання імені Василя Стуса та Конгрес української інтелігенції Вінниччини.

Валентина Сторожук процитувала рядки Юрія Хмелевського: «Вставай, вкраїнцю! Твій бронежилет - «Кобзар» Шевченка, вічні заповіти». Також поезії зі щойно виданої книги («Поезіє, ти зброя золота», «Між небом і землею», «Багатства прагнуть люди»…) читали студенти Тульчинського училища культури і мистецтв - учасники Маленького театру під керівництвом режисера Любові Прилипко. З цим колективом автора поєднує тривала творча співпраця. Так, Любов Прилипко нагадала про успіх створених на його слова театралізованих літературних дійств та прологів до обласних концертів.

З народженням книги Юрія Хмелевського вітали також письменники Петро Гордійчук та Андрій Стебелєв, головний спеціаліст райвідділу культури Наталя Справник, колектив Тульчинської районної бібліотеки на чолі з Вірою Вігуржинською, голова Тростянецького районного літобєднання «Джерело» Тетяна Ясенчук. А ведучою заходу була заввіділом районної бібліотеки Тетяна Нурізянова.

Юні актори з Тульчинського училища культури продемонстрували уривок постановки за творами Ю. Хмелевського з циклу «Гроза» та літературно-музичну композицію «До храму, Богу принесу свою тривогу», а студенти Андрій Прилипко та Яна Мадюдя виконали нову пісню на його вірш «Зоряний птах». До речі, на слова Юрія Хмелевського написано також гімн селища Шпиків.

Детальніше - в одному з наступних номерів газети "Вінниччина".

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: