16 Січня | 2017 | 22:11

Різдвяна «демонстрація» пройшла Вінницею

від міськвиконкому до встановленої в парку головної ялинки. У старовинному одязі, зі звіздою, Маланкою та козою, з колядками, щедрівками й танцями вітали земляків учасники IV обласного фестивалю народної творчості «Різдвяне диво».

Фестиваль зібрав близько півтисячі учасників, серед яких і кращі народні аматорські колективи з районів області, і майстри традиційних ремесел, і господині та господарі зі святковими стравами.

 Спочатку фольклорні колективи гуртом защедрували на майдані Незалежності коло міськради, де їх та глядачів і слухачів привітали заступник голови облдержадміністрації - директор обласного департаменту освіти і науки Ігор Івасюк та Вінницький міський голова Сергій Моргунов. Згодом святковою ходою пройшли вулицею Соборною до центрального парку, де розташувалось різдвяне містечко етнографічних світлиць кожного району.

Кутя, пиріжки й вареники, солодкі та мясні смаколики, вишиті, мальовані й різьблені витвори народного мистецтва, пісні та віншування - все це вабило гостей свята і спонукало фотографувати, куштувати, підспівувати, підтанцьовувати і захоплюватись.

А на сцені коло ялинки був не просто концерт, а парад прадавніх колядок і щедрівок. Розпочав його фольклорний гурт «Мокоша» Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Леонтовича виконанням всесвітньо відомого «Щедрика». Естафету підхопили народні колективи з усіх куточків області: «Джерело» з Лозівського будинку культури Чернівецького району, «Подружки» з Мякохідського СБК Бершадського району, «Берегиня» з Орлівки Теплицького, «Смерека» з Піщанського, «Молодички» і «Кряжани» з Крижопільського, «Горлиця» зі Слободи-Яришівської та «Душі криниця» з Вендичан Могилів-Подільського району, ансамбль «Ліга» з Мурованих Курилівців.

І про Спасителя, і про Василя та Маланку співали фольклорний колектив з Каташина Чечельницького району, «Гордівчанка» з Гордіївського СБК Тростянецького району, «Гармонія» з Височанського СБК Томашпільського району, «Берегині» з Кирнасівки Тульчинського; «Животоки» з Ярмолинець та ансамбль родини Бадяків з Миткова Гайсинського району, «Краса Поділля» з Барського, «Надросяни» з Погребищенського, «Іллінецькі візерунки» з Іллінецького, «Подоляни» з Вівсяницького СБК Козятинського, «Калинове гроно» з Рожичної Оратівського району, фольклорний гурт Шаргородського РБК, ансамбль Куманівецького СБК Хмільницького району, «Купавонька» з Демидівки Жмеринського, «Ковалівчанка» з Ковалівки Немирівського, «Горлиця» з Тростянця Тиврівського району, «Перевесло» з Липовецького, «Джерело» з Багриновець Літинського району.

Долучився до цього дійства і ансамбль білоруської пісні «Купалінка» (з цікавістю слухали присутні його щедрівку «Ідзе звізда чудна»). А яскравим фіналом стала «Щедрівочка» у виконанні ансамблю «Заграй» з Сосонського СБК Вінницького району.

Також учасників та гостей вітали організатори свята - начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації Станіслав Городинський, директор міського департаменту культури Максим Філанчук та директор обласного центру народної творчості Тетяна Цвігун. Вони вручили творчим колективам дипломи фестивалю та різдвяні подарунки.

Детальніше - в наступному випуску газети "Вінниччина".

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: