6 Лютого | 2017 | 11:41

Призупинити створення госпітальних округів пропонує обласна рада

Питання «Про звернення депутатів Вінницької обласної ради 7 скликання до Верховної Ради України щодо ситуації, яка склалась з формуванням проекту госпітальних округів в області» було першим і найбільш дискусійним у порядку денному позачергової 14-ї сесії облради.

Головувала на сесії перший заступник голови обласної ради Людмила Щербаківська. Вона розповіла, що у відповідь на звернення громадськості та 14 районних і міських рад було створено робочу групу для розгляду ситуації щодо формування в області госпітальних округів. До робочої групи увійшли депутати облради, голови райрад і міські голови, представники обласного департаменту охорони здоров’я, медичних закладів, громадськість.

Подискутувавши і поспілкувавшись із заступником міністра охорони здоров’я, робоча група розробила проект звернення до столичної влади, який винесли на розгляд сесії. «Родзинкою» звернення став заклик призупинити дію пунктів постанови Кабміну про створення госпітальних округів.

Окрім цього проекту, раніше узгодженого з комісіями облради, фракції та окремі депутати вносили інші варіанти звернень, пропонуючи згадати в них негативну роль Януковича, закликати до виконання Конституції (зокрема, щодо безкоштовності медицини)... Проте вони не були підтримані, як і ідея ініціювати відставку директорки департаменту охорони здоровяЛюдмили Грабович та заступника голови облдержадміністрації Ігоря Івасюка («за» було лише 15 голосів).

Надали слово і представникам громадськості. Зокрема, Галина Верещака розповіла, що з Шаргородського району привезли 21 тисячу підписів на захист районної лікарні. Також звернутись про призупинення створення госпітальних округів і створити робочу групу для обговорення шляхів реформи закликав заступник головного лікаря Вінницької ЦРЛ Валерій Щербань.

В обговоренні звернення активну участь взяли депутати облради Юрій Мазур, Тетяна Антонець, Ярослав Хребтій, Геннадій Мазур, Дмитро Рижмань, Володимир Барцьось, Вадим Соляник, Жанна Дмитренко, Олександр Крученюк... До речі, на сесії був присутній і народний депутат Юрій Македон, проте слова він не брав.

Перед голосуванням одна з фракцій попросила 15-хвилинну перерву, після якої всі фракції висловились за проект звернення від робочої групи. Спочатку його підтримали 43-ма голосами, яких було достатньо, проте дехто заявив, що не спрацювали картки, і повторне голосування дало 59 «за».

Отже, обласна рада запропонувала Кабміну та Верховній Раді:

Призупинити дію пунктів 3,4 постанови Кабінету Міністрів від 30 листoпaдa 2016 рoку № 932 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів» дo відпрацювання Міністерством oхoрoни здоров’я повного пакету необхідних нoрмaтивнo-прaвoвих актів з формування госпітальних округів тa узгодження їх з громадськістю, oргaнaми місцевого самоврядування тa місцевими oргaнaми виконавчої влaди;

Ухвалити закон України про реформування галузі oхoрoни здоров’я, в якому чітко визначити етапи тa цілі зaзнaченoгo процесу, a також джерела фінансування, виходячи з потреб населення в медичній допомозі. Не допустити зменшення обсягів фінансування з держбюджету медичнoї допомоги населенню (медичнoї субвенції);

Затвердити новий закон «Прo oхoрoну здоров’я в Україні» тa «Прo медичне страхування в Україні», де передбачити різні форми надання медичних послуг населенню, визначити їх рівень тa об’єм надання зa державні кошти;

Впрoвaдженню реформи має передувати ширoкoмaсштaбнa інфoрмaційнa кaмпaнія тa грoмaдські oбгoвoрення із залученням медичнoї спільнoти, предстaвників грoмaдськoсті, засобів масової інфoрмaції...

Присутні в залі представники районів відповіли на це рішення оплесками та вигуками «Дякуємо!». Хоча нема гарантії, що в Києві дослухаються до позиції Вінниччини…

Решту питань розглянули значно швидше. Депутати внесли незначні доповнення до Програми економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2017 рік. Зокрема, передбачили надавати з обласного бюджету підтримку управлінню комунальної власності для покриття витрат на утримання адміністративних приміщень, які є на його балансі; встановити ціни на послуги обласних комунальних підприємств, у тому числі в розмірі, нижчому за собівартість, з подальшим відшкодуванням підприємствам різниці за рахунок коштів обласного бюджету тощо.

 Розглянули і дострокове припинення повноважень депутата обласної ради Олександра Качура (заступника голови облради). Як повідомляла «Вінниччина», нещодавно він був обраний депутатом Немирівської міської ради і віддав перевагу депутатству в Немирові. Відповідно до законодавства (суміщати депутатські мандати різних рад заборонено) та врахувавши заяву Олександра Качура, депутати схвалили припинення його повноважень.

Потім ухвалили передачу майна наркодиспансеру, що в селі Рожнятівка, з обласної комунальної власності у власність громад Томашпільського району. Також сесія погодила два десятки технічних питань, які стосувались реорганізації, нових редакцій статутів та назв низки комунальних підприємств. Так, наприклад, у Тульчинського дитячого ортопедичного санаторію змінилась офіційна адреса у звязку з перейменуванням вулиці. Проголосували і за перейменування сільських рад, центрами яких є села, перейменовані на виконання закону «про декомунізацію».

Схвалили передачу Козятинської райлікарні та стоматологічної поліклініки у власність району. Перед цим керівники району і міста запевнили, що дійшли згоди з цього питання, що на сесії райради планується зробити громаду Козятина співзасновником ЦРЛ...

Детальніше - в наступному номері газети "Вінниччина".

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: