22 Лютого | 2017 | 21:10

«Проліски» в об’єднаній громаді

Школи Северинівської об’єднаної територіальної громади, що в Жмеринському районі, вперше самостійно, без «патронату» райвідділу освіти провели місцевий етап фестивалю вчительської та учнівської творчості «Проліски надії».

Цей щорічний фестиваль популяризує українське мистецтво, творчо гуртує  учнів та педагогів, дає змогу презентувати навчальні заклади через виконавську майстерність. Кращі учасники зональних етапів фестивалю традиційно беруть участь у яскравому гала-концерті в обласному центрі…

- Фестиваль цього року відбувається під гаслом «З Україною в серці». Це було справжнє свято для наших двох шкіл, Северинівської та Чернятинської, і його вдалося провести на високому рівні, - каже директор Чернятинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Анатолій Кучинський.

З цікавістю дивились виступи школярів та вчителів жителі сіл громади, також були запрошені заступник голови Северинівської ОТГ Олександр Баніт, професіонали галузі культури: завідувачі сільських будинків культури Віктор Сольвар (Чернятин), Валентина Романюк (Северинівка), Олена Муляр (Слобода-Чернятинська), завідувачі бібліотек Людмила Ісько (Чернятин) і Тетяна Оранська (Токарівка); заступник директора з виховної роботи Чернятинського аграрного коледжу Аркадій Волкотруб…

Як розповіли співорганізатори свята, вчителі мови та літератури Тетяна Кузьмінська й Ольга Мазур, в емоційному виступі учнів та педагогів Чернятинської школи звучали гордість за захисників України на Сході, біль втрат, патріотизм та родинні цінності. Хоровий та вокальний спів, художнє читання, дует хлопчиків-козачат, ансамбль учителів - таким було жанрове розмаїття репертуару. Старшокласниці спробували новий жанр - «театр тіней», показавши в танці історію закоханих, яких навіки розлучила війна. Виступ не залишив глядачів байдужими, в багатьох на очах забриніли сльози.

Не менш захопливою була програма Северинівської ЗОШ. Виступ ансамблю хлопчиків пригадав минулу козацьку славу, вразив талантом дует заступниці директора Олени Чернатої з донькою-студенткою Марією. Вселяли віру в майбутнє пісні хору та ансамблю вчителів, майстерним було художнє читання учениць Олени Довгань з Чернятинської та Інни Шульган з Северинівської шкіл.

Гармонійним доповненням освітянського концерту стали виступи фольклорного аматорського колективу «Берегиня» з села Токарівка під керівництвом Володимира Підгайця та народного хору села Чернятин під керівництвом Віктора Сольвара. Сивочолі та молоді артисти колективів зачарували присутніх своїм співом і показали справжнє єднання поколінь.

Школярі-артисти отримали вітання й дарунки від місцевої агрофірми та жмеринських підприємців, також поповнились подарованими книгами бібліотечні фонди обох шкіл.

Детальніше - в наступному номері газети "Вінниччина".

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: