2 Березня | 2017 | 17:37

Громади потребують розумних законів

Зустріч представників територіальних громад області з народними депутатами України від Вінниччини відбулась у формі круглого столу на тему «Стратегічні напрями розвитку територіальних громад області: проблеми та шляхи їх вирішення».

Ініціатором зустрічі виступила Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування, співорганізаторами - обласна рада та облдержадміністрація. Участь у дискусії взяли  народні депутати Григорій Заболотний, Олександр Домбровський, Микола Кучер, Іван Спориш та Сергій Кудлаєнко, також голова обласної ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, керівник секретаріату обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Вікалюк, керівники районів, голови територіальних громад (зокрема й обєднаних), депутати облради, представники громадськості.

Йшлося про досягнення та перепони в реформі децентралізації, про місцеві проблеми, які неможливо вирішити без участі законодавчої та виконавчої влади держави. Так, Віктор Вікалюк зазначив, що реформі перешкоджає відставання законодавчої бази. Про необхідність якнайшвидшого ухвалення закону, який дозволив би безперешкодно обєднуватись суміжним громадам різних районів, говорив голова Росошанської громади Липовецького району Володимир Сличук. Він переконаний, що оскільки декларується добровільне обєднання, то треба поважати волю виборців.

Міський голова Гнівані Тиврівського району Володимир Кулешов теж зазначив, що місто давно де-факто обєднане з сусідньою Демидівською сільрадою Жмеринського району (на це є воля обох громад, учні з Демидівки вчаться у Гнівані), проте «кордон» між районами перешкодив офіційному обєднанню, ЦВК відмовила у призначенні перших виборів обєднаної громади…

Керівник Центру розвитку місцевого самоврядування у Вінницькій області Олег Левченко сказав, що реформа потребує зміни сотень нормативних актів, проте є першочергові кроки, один із яких - дозволити громадам розпоряджатися ресурсами на землях за їхніми межами.

Говорили і про те, що райдержадміністрації подекуди не хочуть «відпустити» новостворені ОТГ, що невизначеною є доля позашкільних та спортивних закладів, що є чимало неврегульованих питань в освіті й медицині… Як зауважив нардеп Олександр Домбровський, в Україні створюються обєднані громади за зразком польських гмін, але треба звернути увагу і на окреслення повноважень районів за аналогічно польських повітів.

На залученні до бюджетів громад додаткових грантових коштів акцентувала увагу голова постійної комісії облради з питань місцевого самоврядування Лариса Білозір; на необхідність визначити порядок створення виконкомів районних рад звернула увагу голова Оратівської райради Галина Лошак; про колізію, коли податки на доходи фізичних осіб не сплачуються до бюджетів громад, у яких ці особи працюють, говорив Тульчинський міський голова Валерій Весняний…

Детальніше - в наступному номері газети "Вінниччина".

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: