9 Березня | 2017 | 16:45

«Нас єднає Шевченкове слово»

Під таким гаслом відбулись у Вінниці урочистості з нагоди 203-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка.

Біля монумента Кобзареві на площі Шевченка (колишній Музейній) зібралися представники громадськості, трудових колективів, навчальних закладів, влади та духовенства. Пісні «Шлях до Тараса» Ю. Рибчинського та «Україно» Т. Петриненка виконали солісти Павло Пазюк і Олена Гернега в супроводі оркестру «ВінБенд». Лунали також вірші у виконанні учнів і ведучих - акторів музично-драматичного театру Володимира Постнікова та Анни Положенко.

Також з нагоди Шевченківського свята керівники області та міста вручили почесні грамоти землякам, які популяризують слово Тараса Шевченка, творять за мотивами його поезій, перемагають у конкурсах… Серед відзначених - фахівці обласної бібліотеки Оксана Антонюк та Оксана Зіньковська, журналіст Олександр Дмитрук, школярки Юлія Засік (м. Бар) та Марина Оцевич (Калинівка), педагоги Руслан Монзолевський (Вороновиця) та Тетяна Острожинська (с. Бродецьке Козятинського району), художник Олександр Пелешко (Вінниця) та майстер-різьбяр Петро Пипа (Погребищенський район).

Завершилось зібрання покладанням квітів до памятника Тарасові Шевченку. А на площі Небесної Сотні, де встановлено погруддя Шевченка, влаштували молодіжний флеш-моб із фотографуванням на тлі памятника та з виставкою картин місцевих художників. Цього ж дня в обласній бібліотеці відбувся літературний вечір «Шевченко крізь віки», а сьогодні, в день смерті поета-пророка, - мистецьке дійство в обласному центрі народної творчості.

Детальніше - в наступному номері газети "Вінниччина".

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: