27 Березня | 2017 | 13:36

Шукають підтримку від інвесторів

 

Про зустріч з головою Заозерненської сільської ради Тульчинського району Іриною Басараб ми домовлялися заздалегідь. Телефоном - серйозний офіційний голос, а при особистій зустрічі – приємна молода жінка, готова до співпраці, відкрита, комунікабельна. На столі - вази з квітами: виявляється, в день інтерв’ю у голови села був день народження. Але перш за все справи, а привітання і відпочинок опісля - одразу налаштувала на робочий лад Ірина Олександрівна.

- За освітою я бухгалтер, тричі обиралася депутатом сільської ради, а на те, щоб стати головою села, особливо й не сподівалася. Претендентів було четверо: двоє людей з Василівки, і двоє - із Заозерного. Завдяки активній підтримці людей та з Божою допомогою мені вдалося обійти своїх конкурентів. Вже півроку господарюю на цій посаді,  намагаюся виправдати довіру виборців, - розповідає Ірина Олександрівна.

Зі слів голови, сільська рада Заозерного багата – була. Щорічна виплата екологічних коштів дала можливість затвердити бюджет села на 2016-й у розмірі 2 млн. 800 тис. грн. (в тому числі 500 тис. - надходження від оренди землі). Але раділи тим грошам у селі недовго. У Києві було встановлено порядок перебування екологічних коштів на спеціальних рахунках та їхнє обмежене використання лише з вузькоспеціалізованою метою. Тому доводиться шукати інші джерела фінансової підтримки в особі небайдужих інвесторів.

Оскільки до складу Заозерненської сільської ради входить сусідня  Василівка, то й усі клопоти з налагодження соціально-економічного устрою цього населеного пункту – на плечах Ірини Олександрівни.

- У Василівці зявився інвестор, який планує будувати курники. А за соціальною угодою, якщо інвестор заходить в село, то зобов’язується сплатити 1 млн. грн. на розвиток місцевості, а згодом по 150 тис.грн. щорічно на утримання своїх майданчиків, - зауважила Ірина Басараб. - Користуючись нагодою, хочу висловити подяку директору ВП «Птахофабрики «Вінницький бройлер» Ігорю Лещенку за підтримку та допомогу у вирішенні проблем нашої громади. Це людина, в якої нічого не потрібно просити двічі. Чуйний, розуміючий, уважний до проблем та не байдужий до чужого горя.

Важливою подією у Василівці стало відкриття соціального магазину для пенсіонерів та малозабезпечених верств населення, де за пільговими цінами двічі на місяць можна буде придбати хліб, рослинну олію та куряче м’ясо. На черзі - відкриття подібної торгової точки в Заозерному.

Є позитивна динаміка і в облаштуванні доріг. Лише в минулому році завдяки екологічному податку вдалося оновити півтора кілометра шляху. Обидва села вже 15 років газифіковані.

У Заозерному є школа та дитячий садочок. Цьогоріч до першого класу піде 14 дітей. З цього приводу радіє і директор місцевої школи, адже заклад має перспективу.

Відколи Ірина Басараб приступила до роботи, жити на селі стало веселіше. Тричі проводилися великі концерти, приурочені до Нового року, 8-го Березня та Дня працівника сільського господарства. Силами місцевої еліти, директора будинку культури Ірини Козубовської, директора школи Людмили Невеселюк, вокального автентичного колективу «Надвечіря» та усіх бажаючих проявити свої таланти свята проходять на одному диханні. Люди скучили за таким видом відпочинку.

Автор: Вікторія Мельник
Розповісти друзям: