27 Березня | 2017 | 17:09

«А ти голубів любиш?»

Пернату й пухнасту живність можна було побачити на велелюдній виставці, що традиційно відбувалась у дворі обласної станції юних натуралістів.

- Зараз мені 73, а розводити голубів почав з пяти років, - розповідає Сергій Ткаченко з Вінницьких Хуторів . - Починав з простеньких, потім завів породистих. Мій батько цю справу любив, і мені передалося. А я племінника Петра «заразив», у нього вже штук сто. Я все життя працював механіком холодильних установок на мясокомбінаті. А голуби - це хобі на все життя...

На питання, чи приносить таке захоплення прибуток, сміється і розказує трішки сумний анекдот: «Дід тримав голуби, прадід тримав. Питають їхнього онука: «А ти голубів любиш?» Каже: «Не знаю, ще не їв…».

Голубівники, дядько і племінник, показують своїх улюбленців, що належать до порід китайська чайка і хрестовий монах. Таких красенів, звісно, розводять не на мясо.

- Це льотно-декоративні. Хрестовий монах коли летить - хвіст чорний і крила чорні, виходить у повітрі наче хрест, тому так назвали. І перекидаються в польоті, дуже гарні… Хоч у них дзьоби короткуваті, але пташенят вигодовують легко. А є домініканська порода, ті дуже короткодзьобі, не можуть вигодувати, тому їхні яйця підкладають голубам інших порід…

Також з породистими голубами, а ще з гігантськими мясними і мініатюрними декоративними курми та з мускусними «мовчазними» качками був на виставці вінничанин Олександр Поліщук.

- Кури породи орпінгтон при хорошому догляді місяців у 6-7 вже можуть нестися. Так, вони трохи пізніші, ніж яєчні породи, які починають нестися в 4-5 місяців, - розказує господар і заперечує думку, що ці птахи вибагливі. - Навпаки, хороші міцні кури. Стійкі до температурних коливань, до стресів, зиму чудово переносять. Півень максимально важить до 8 кілограм. Курка ось ця - 6 кілограмів, їй два роки. Більшість сідають на яйця, хороші квочки. Щеплення роблю, як всім іншим породам, вітаміни даю… Ось у мене орпігтони палеві й чорні, а це лівенські ситцеві - мясо-яєчні, крупні, та ще й дуже гарно забарвлені.

Людмила і Василь Косоногови з Сальника, окрім гусей породи українська сіра, привезли пухнастих шиншилових кролів. Ще хтось демонстрував коротковухих рудих кролів і кроликів-«баранів» з обвислими вухами, було чимало різношерстих нутрій, а ще галасливі крапчасті цесарки, дрібненькі перепілки й куріпки, інкубаційні яйця тощо. Якийсь птахівник правив 40 гривень за одне яйце особливо великої та чистопородної курки-брами. І на всяк товар був свій купець або, принаймні, глядач.

Детальніше - в газеті "Вінниччина".

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: