27 Березня | 2017 | 17:16

Звіт голови обласної ради, енергоефективність та ляльковий театр

були серед питань чергової 17-ї сесії "парламенту Вінниччини". На засідання прибули 76 депутатів із 84, до порядку денного внесли 42 питання.

Почали сесію з вручення відзнак. Почесними грамотами Верховної Ради нагороджено волонтерів Валентину Вельган та Миколу Галугана, депутата облради Олександра Крученюка, директора обласної бібліотеки Наталію Морозову, сільського голову Соколівки Чернівецького району Леоніда Брухаля, голів Барського та Томашпільського районних осередків ГО «Вінницька обласна Асоціація ветеранів Афганістану» Анатолія Клітинського і Віктора Фурманюка. Також цінним подарунком голови Верховної Ради - годинником - нагороджено директора обласного центру народної творчості Тетяну Цвігун.

Першим питанням порядку денного став звіт голови облради про роботу самоврядного органу Вінниччини за 2016 рік. За словами Анатолія Олійника, це був рік реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади, об’єднання громад, забезпечення їх фінансової самодостатності...

- Сесії обласної ради 7 скликання проводяться відкрито, з забезпеченням вільного доступу громадян. Саме у 2016 р. запроваджено їх трансляцію в онлайн режимі - в Інтернеті та у вестибюлі приміщення облради. Результати такого підходу були оцінені відзнакою «Найпрозоріша обласна рада України», - розповів Анатолій Олійник.

За рік відбулося 13 пленарних засідань, ухвалено 272 рішення, які попередньо розглядались у 13 постійних комісіях. Схвалено соціально спрямований бюджет, найбільшу частку видатків якого становило фінансування охорони здоров’я (58%), освіти (28,6%), соціального захисту (7,9%).

Також голова облради звітував про фінансування 37 обласних програм, серед яких ухвалено низку нових: Програму національно-патріотичного виховання молоді; Програму «Електронна Вінниччина»; «Майбутнє Вінниччини в збереженні здоровя громадян» тощо. Серед першочергових були і заходи з територіальної оборони, підтримки учасників АТО та членів їх сімей (профінансовано на 9,44 млн. грн.). Надавалась значна благодійна допомога бійцям та жителям зони АТО. Силами КП «Автобаза обласної ради» відремонтовано 36 автомобілів для військових...

Йшлося також про управління комунальним майном області, основу якого складають 199 установ, організацій та підприємств. За підсумками їх діяльності до обласного бюджету у 2016 р. надійшло від оренди 3,5 млн. грн., від податку - 3,6 млн. грн., чистого прибутку - 1,2 млн. грн.  

Відображено у звіті й створення та перші успішні кроки діяльності Агенції регіонального розвитку Вінницької області, заснованої обласною радою; участь депутатського корпусу в низці міжнародних форумів із залучення інвестицій; участь депутатів облради в парламентських слуханнях та законодавчі ініціативи і звернення, спрямовані до Верховної Ради, Президента та Уряду; діяльність обласної Асоціації органів місцевого самоврядування; Громадської ради при обласній раді; роботу Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові облради (зокрема, 3 її виїзних засідання в районах); робочі поїздки до 18 районів області тощо.

Важливим було проведення у 2016 році 13-го обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад, на який подано рекордну кількість заявок - 710. На початок року в обласному бюджеті для співфінансування проектів-переможців планувалось 6 млн. грн., проте згодом облрада збільшила фонд конкурсу на 7 мільйонів.

Закріплення депутатів облради за районами, які не мали своїх обранців; розгляд 806 звернень громадян (747 з них вирішено позитивно) та 99 колективних звернень; виплата з депутатського фонду соціально незахищеним громадянам допомоги на суму 4 млн. грн.; опрацювання апаратом облради 5200 документів та підписання головою ради 1135 розпоряджень; більше 160 тис. відвідувачів сайту обласної ради та оприлюднення на ньому 1558 публікацій - про це та чимало іншого інформував голова у своєму річному звіті.

Переважна більшість учасників обговорення висловились про оприлюднений звіт схвально, за результатами голосування він був підтриманий 61 депутатом з 74 присутніх.

Також депутати  заслухали інформацію заступника прокурора області Сергія Сухореброго про результати діяльності прокуратури у 2016 році. Зокрема, про те, що на чверть зросла кількість викритих фактів хабарництва, а чинником зниження кількості крадіжок та зростання рівня їх розкриття стало встановлення в людних місцях камер відеоспостереження.

Звітували і начальник управління спільної комунальної власності територіальних громад області Василь Федоришин, голова комісії з питань регулювання комунальної власності та приватизації Олександр Масленніков. Було ухвалено обласну Програму підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів, внесено зміни до деяких інших обласних програм, схвалено компенсацію за навчання у вузах учасникам АТО та їхнім дітям, вирішено встановити у Вінниці пам’ятний знак на честь медиків-учасників Революції Гідності та АТО (біля медучилища)...

Під час засідання надали слово не лише поважним депутатам і посадовцям, а й казковим персонажам. Працівники обласного театру ляльок продемонстрували в сесійній залі міні-виставу, в якій від імені маленьких глядачів звернулись до депутатів з проханням підтримати Меморандум про співпрацю між облрадою, облдержадміністрацією та Вінницькою міськрадою щодо введення в експлуатацію нового приміщення театру. Меморандум передбачає, зокрема, облаштування біля закладу (на вул. Константиновича) парковки та дитячого майданчика. Це прохання лялькарів (та ініціативу депутата Тетяни Редько) сесія підтримала.

Детальніше - в наступному номері газети "Вінниччина".

Розповісти друзям: