4 Квітня | 2017 | 15:16

«Суботник» у Подільському зоопарку

влаштували керівники обласної ради та працівники її апарату, долучившись до всеукраїнської акції «За чисте довкілля».

Звісно, прибирати вольєри добровільним помічникам не довірили, а от за згрібання сухої трави на газонах та за висаджування вічнозелених дерев подякували цікавою екскурсією. Директор обласного лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс» Анатолій Іванець та керівник зоопарку («агролісівського» підрозділу) Євген Ткачик познайомили з новонародженим сірим угорським буйволеням, незвичними чотирирогими ягнятами, також із тваринами, подарованими нещодавно Варшавським зоопарком - ламами, сурикатами та найменшими у світі мавпочками мармозетками.

За словами Анатолія Іванця, минулого року утримання зоопарку обійшлось у 2 млн. гривень, з яких левова частка - кошти з обласного бюджету, що були виділені на зарплату та розвиток. Також торік «Віноблагроліс» вклав близько 500 тис. власних і благодійних коштів в оновлення зоопарку - ремонт і будівництво нових вольєрів, придбання тварин для поповнення колекції тощо.

- Плани у нас грандіозні. Плануємо розпочати зводити нові вольєри для червонокнижних видів ведмедів. Цей проект коштує 13 млн. грн., ми подали його на конкурс Державного фонду регіонального розвитку і пройшли попередній відбір. Зараз проект розглядається в Мінрегіонбуді, якщо переможе - почнемо першу чергу будівництва вольєра в цьому році, - розповідає гендиректор «Віноблагролісу». - Закінчуємо будувати вольєр для двох близьких видів - єнотів і носух. За спонсорські кошти будується вольєр для привезених з Польщі сурикатів. Також у планах закінчити спорудження оригінального фонтана, який ми назвали «Карпатський струмок».

Працюючи на свіжому повітрі, колектив апарату облради дізнався також про те, що протягом року зоопарк прийняв близько 100 тисяч відвідувачів; що під час канікули привозили навіть дітей із сусідніх областей; що оці пухнасті туї, ялівець та самшит вирощені в підрозділах «Агролісу»; що підприємство цьогоріч висадить близько 450 гектарів лісу на місці вирубаних спілих насаджень та 150 га на землях, непридатних для сільського господарства...

- Крім основних функціональних обов’язків, які тримають біля робочого столу, ми з задоволенням беремо участь у таких акціях, і не лише цього року, - каже голова обласної ради Анатолій Олійник. - Традиційно долучаємося до прибирання, благоустрою, озеленення, часткового вирішення проблем довкілля після зими. Сьогодні чудово попрацювали в нашому комунальному підприємстві в рамках всеукраїнської акції з підготовки до Великодніх свят.

Голова обласної ради запевнив, що Подільський зоопарк і надалі матиме підтримку депутатського корпусу в розбудові, реалізації планів та «підходів ХХІ століття» щодо енергоощадних технологій, утримання тварин, зацікавлення відвідувачів.

Перший заступник голови облради Людмила Щербаківська теж висловила задоволення від корисної праці та спілкування з тваринами. А ще розповіла, що керівництво «Віноблагролісу» готує приміщення для навчального класу, аби школярі могли вивчати природознавство, екологію, основи здоровяпоручіз живою природою.

Детальніше - в наступному номері газети "Вінниччина".

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: