7 Квітня | 2017 | 09:49

На деякі ліки теж є «субсидія»

Почала діяти урядова програма «Доступні ліки».

Програма дає можливість громадянам отримувати безкоштовно або з незначною доплатою ліки від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та діабету ІІ типу.

Подібна система реімбурсації діяла у 2013-2014 роках, але лише для гіпертоніків. Паралельно у Вінниці працює муніципальний проект «Гіпертонія» для пацієнтів-пільговиків. Тепер же перелік безкоштовних і здешевлених препаратів значно розширився.

- З реєстром лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, можна ознайомитися на сайті Міністерства охорони здоровя, на рецепції Центру первинної медико-санітарної допомоги, у сімейних лікарів, також перелік препаратів та аптек, що беруть участь у програмі, розміщуємо на стенді, - розповідає заступник головного лікаря з медичної частини міського ЦПМСД №4 Людмила Непийвода. - Загалом на Вінниччині участь у програмі «Доступні ліки» бере більше сотні аптечних мереж, лише з нашим Центром угоди уклали вже 12, а це 88 аптек та аптечних кіосків. У них на вході розміщується спеціальний знак, що інформує про участь у програмі.

За словами Людмили Непийводи, аби отримати ліки безкоштовно чи зі знижкою, потрібен рецепт. У ньому лікар пише не «фірмову» назву, а діючу речовину. В аптеці пацієнту пропонують різні препарати з цією речовиною, і він може обрати безкоштовний або з більшою чи меншою доплатою. Держава компенсує аптеці вартість препарату за найнижчою ціною виробника, який подав заявку на участь у програмі. Такий препарат пацієнт отримає безкоштовно. А трохи дорожчий препарат, вартість якого не перевищує граничну ціну, можна отримати, доплативши різницю. Наприклад, ліки, що містять речовину «Аміодарон» від серцево-судинних хвороб, можуть обійтися в 74 грн. (імпортні), у 7-9 грн. або й безкоштовно.

- Рецепти на доступні ліки ми почали виписувати вже з 3 квітня, днями в аптеках зявляться всі препарати, що підлягають відшкодуванню. До речі, рецепт дійсний протягом місяця, - продовжує заступник головного лікаря. - Такі програми не лише дозволяють пацієнтам економити, а й суттєво зменшують захворюваність. Так, уже завдяки муніципальній програмі «Гіпертонія» за нашими показниками у 2016 році порівняно з 2015-м суттєво знизилась кількість інсультів, також інфарктів - приблизно на 10%. Адже люди отримали доступ до безкоштовних ліків, регулярно приходили, обстежувались, виписували рецепти...

Програма «Доступні ліки» повинна покращити якість життя ще більшої кількості пацієнтів. Якщо людина, скажімо, з діабетом ІІ типу буде ходити до лікаря, займатися профілактикою ускладнень, вживати необхідні препарати - не буде мати діабетичної коми, гангрени, збереже зір і себе більш-менш вбереже. Так само з астмою: інгалятор на 200 доз препарату коштує близько 500 грн., при наших пенсіях це дорого, але за програмою його можна придбати значно дешевше або отримати безкоштовно.

Детальніше читайте в газеті "Вінниччина".

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: