21 Квітня | 2017 | 12:25

Красиве і корисне - дитячими руками

У Чернятинській школі Жмеринського району влаштували виставку учнівських творчих робіт.

Тут експонували і предмети, необхідні в побуті, і просто красиві вироби: кухонне приладдя, різьблені та розмальовані полички, вішалки, підсвічники, картини, букети, композиції з волокнистих матеріалів, народні костюми, писанки…

Інтерес відвідувачів викликали, зокрема, роботи двох творчих дівчаток - другокласниці Анни Ковальчук і третьокласниці Софії Казановської. За словами педагога-організатора Лілії Гриб, на Благовіщення відбувся конкурс «Школа має таланти»,під час якого Софійка провела майстер-клас із писанкарства, Ганнуся теж цікаво розповіла про свої захоплення.

- Дуже люблю спостерігати, як мама бере носиком голочки бісеринку і з любов’ю кладе її на полотно. Раз, два - народилася пелюсточка, квіточка, картинка. Свої картини мама дарує похресникам, бабусям, подругам на дні народження. Спочатку вона вишивала нитками, бо так її навчила моя прабабуся, а її бабуся. Ось на ляльці сорочка та фартушок, вишиті її руками, їм уже понад двадцять років. Ми її зберігаємояк сімейну реліквію. Моя мама Аліна виступала в цьому одязі, будучи ще в дитячому садочку.Я теж пробую творити таке чарівне диво, вишиваю разом з мамою, - розповіла маленька майстриня Анна Ковальчук.

П’ятикласниці Яна Барда і Лілія Кізян творять красу зі стрічок, ниток. Декоративні корзинки, виготовлені Яною, стануть окрасою будь-якого інтер’єру. Навчилася цьому мистецтву дівчинка теж від своєї мами. Ліля поєднує різні матеріали і техніки, презентувала кілька композицій: велосипед, на якому розмістила корзину з квітами; шкатулку в техніці квілінгу...

Красиву, об’ємну і трудомістку роботу представили учні 7-го класу Анжеліка Гулевата і ДмитроБілоус.Їхня композиція посіла І місце на обласному конкурсі. Усі її елементи плетені гачком з ниток,лише для людських постатей використані ляльки. Дмитро також виготовляє картини з соломки, може перетворити звичайний аркуш паперу на граційного лебедя.

- Учні своїм умінням вразили усіх, навіть заохотили інших створити своє диво. Тому очікуємо на наступну виставку, - каже заступник директора з виховної роботи Чернятинської ЗОШ Лілія Мовчан.

Детальніше - в газеті "Вінниччина".

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: