25 Квітня | 2017 | 16:25

«Нас відправили в Чорнобиль…»

Учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС запросили до конференц-зали облдержадміністрації у переддень 31-их роковин страшної рукотворної трагедії.

Загиблих від вогню та радіації вшанували хвилиною мовчання, а присутнім ліквідаторам керівники області подякували за жертовне і сумлінне виконання свого обов’язку, побажали здоровя та підтримки від суспільства. Було вручено почесні грамоти від Верховної Ради, від обласної державної адміністрації та обласної ради, також премії та квіти.

Так, грамоти Верховної Ради отримали наші земляки-ліквідатори - почесний голова Вінницької районної громадської організації «Союз Чорнобиль України» Леонід Ільченко, заступник голови обласної організації ГО інвалідів Чорнобильської катастрофи «Чорнобиль-Єдність» Володимир Демчук, заступник голови Вінницького міського обєднання «Інваліди Чорнобиля» Віктор Процько, член ради міськрайонної організації інвалідів «Асоціація жертв Чорнобиля» Анатолій Фіголь, учасниця ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Валентина Кирилюк з Піщанки, колектив Вінницької міської організації «Союз Чорнобиль України».

Учасниця ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС І категорії Валентина Кирилюк (на знімку) родом з Полісся, під час тієї катастрофи жила у Вінниці, працювала телефоністкою на телеграфно-телефонній станції.

- Коли стало потрібно, нас відправили у відрядження. Я була бригадиром звязківців Вінницької області, які працювали в Чорнобилі. Серед нас були телеграфісти, телефоністи, електромонтери... Працювали в самому місті Чорнобиль на телефонній станції. Вперше потрапила туди в середині травня 1986-го. Зі мною було багато молодих дівчат-телефоністок з Вінниччини: Любов Німенко, Світлана Плетньова, Жмурко…

Валентина Федорівна розповіла, що ті відрядження дуже згубно відбились на здоровї: через рік випали всі зуби, пізніше захворіли ноги.

- Я була неходяча. Зробили дві операції, поміняли тазостегнові суглоби - завдяки допомозі нашої організації «Союз Чорнобиль України», Сергія Вовченка, який очолював управління МНС… - каже Валентина Кирилюк.

Детальніше - в наступному номері газети "Вінниччина".

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: