26 Квітня | 2017 | 21:25

Розширення співпраці Вінниччини та Франції

було темою зустрічі керівництва області й міста з Надзвичайним і Повноважним Послом Французької Республіки в Україні Ізабель Дюмон.

Нещодавно призначена на посаду Ізабель Дюмон відвідала нашу область із ознайомчим візитом. У розмові з нею взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Коровій, голова обласної ради Анатолій Олійник, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, в. о. директора Агенції регіонального розвитку Вінницької області Валерій Нікітюк і директор обласного департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Віктор Мережко.

До складу французької делегації також увійшли перший секретар Посольства Франції в Україні Жюлі Фор, радник з питань культури та співробітництва Посольства Франції та директор Французького інституту в Україні Паскаль Сліванскі, представники французько-українського бізнесу, який уже працює в нашій області (потужного банку, підприємства з видобутку каоліну та компанії, що постачає сільськогосподарську техніку).

Презентуючи гостям Вінницьку область, голова ОДА Валерій Коровій розповів про лідерські позиції та потенціал її агросектору, про економіку та залучення інвестицій, також подякував уряду і народу Франції за підтримку територіальної цілісності України. А голова облради Анатолій Олійник поінформував про хід реформи децентралізації, про розвиток самоврядування та діяльність депутатського корпусу області.

Ізабель Дюмон, у свою чергу, зазначила, що хоча французький бізнес уже присутній на Вінниччині, співпраця Франції з нашим регіоном повинна бути ширшою та охоплювати різні галузі.

- Ми зацікавлені, зокрема, й у співпраці в культурному напрямку. Сьогодні я підписую договір з Донецьким національним університетом, який тимчасово розташовується тут, про участь у системі «Культур трек». Це конвенція, яка надасть доступ до цифрових носіїв - відео та літератури - французькою мовою, - зазначила Посол Франції. Вона також висловила готовність до влаштування наступних зустрічей у ширшому колі, за участі представників французьких і подільських підприємств, які могли б обговорити пропозиції співпраці.

Детальніше - в наступному номері газети "Вінниччина".

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: