30 Квітня | 2017 | 11:07

Творчість допомагає жити

115 дітей та молодих людей з інвалідністю взяли участь у другому - обласному - етапі цьогорічного фестивалю «Повір у себе». Їхні різножанрові творчі роботи до 11 травня експонуватимуться в обласному краєзнавчому музеї.

Митці з усієї області віком від 7 до 35 років представили понад півтисячі оригінальних мальованих, вишитих та різьблених картин, плетених, клеєних і ліплених композицій, різноманітних іграшок, букетів, фотографій… Представлені на фестивалі також літературні твори, колективні тематичні композиції від реабілітаційних центрів.

Слова вітань юним талантам з нагоди відкриття фестивальної виставки мовили перший заступник голови облради Людмила Щербаківська, представники обласних департаментів, гості з районів та духовенство. Відвідувачі експозиції, серед яких було чимало молодих здорових людей, захоплювались силою таланту і наполегливістю авторів, які створюють шедеври наперекір хворобам.

32-річний Олександр Шевченко з Козятина одну зі своїх робіт присвятив 25-річчю фестивалю. На відкриття виставки він приїхав з наставником Валерієм Герасимчуком, який при міському Центрі дитячої та юнацької творчості керує гуртком декоративно-прикладного мистецтва. А створило цей гурток благодійне громадське обєднання батьків дітей-інвалідів «ДОМ» (доброта, опора, милосердя).

Учасниця фестивалю Ольга Казарян, студентака Вінницького аграрного університету, здобуває фах флориста і ландшафтного дизайнера. Вона розповіла, що творчість і спілкування з однодумцями допомагають жити повноцінним життям і не почуватися інвалідом. Виготовляти яскраві композиції з оксамитових стрічок Ольга навчилася у креативній студії «Орхідея» при Вінницькому палаці дітей та юнацтва.

Як розповіла директор обласного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Олена Стоялова, спочатку конкурси і виставки влаштовували у районах і містах області, тепер відбувається обласний етап, переможців якого можуть визначати глядачі шляхом голосування. А нагородження учасників фестивалю «Повір у себе» відбудеться 11 травня в обласному музично-драматичному театрі.

Детальніше - в наступному номері газети "Вінниччина".

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: