11 Травня | 2017 | 14:18

У Вінниці «благословили» День Європи

Хоча свято цьогоріч відбудеться 20 травня, проте на майдані Незалежності біля міськвиконкому вже відбулась урочиста церемонія підняття державного прапора України та прапора Європейського Союзу.

Символічно, що вона збіглася з ухваленням Радою міністрів ЄС остаточного рішення про безвізовий режим для громадян України.

Участь в урочистостях з нагоди підняття прапорів узяли керівники міста й області, військовослужбовці та ветерани АТО, студенти і школярі. А безпосередньо підняти на флагштоках стяги України та Євросоюзу долучили юним переможцям всеукраїнських та міжнародних олімпіад і конкурсів: учениці ЗОШ №35 Вікторії Сологуб, учню гімназії №17 Матвію Стреченю, студентам Вінницького технічного університету Олександру Недоснованому та Наталії Копитко.

Одним зі здобутків Євромайдану назвав безвізовий режим з Євросоюзом голова облдержадміністрації Валерій Коровій. Він також навів слова Президента про те, що саме Україні нині довелося стати оборонцем європейських цінностей…

Після підняття прапорів площею крокував військовий оркестр. А ведучий запросив вінничан та гостей міста на святкування Дня Європи. Спочатку в його рамках відбудеться змагання веслувальників на каное-«драконах» (початок 19-го травня о 10-й годині на набережній біля фонтана). Основне ж «євросвято» буде 20-го травня: урочисте відкриття о 14:00 біля міськвиконкому, тут же - концерти класичної музики, о 18:30 - ансамбль танцю з Грузії, о 21-й годині - музичний проект «Ніч Європи»…

Також о 14:30 на майдані Небесної Сотні стартують виступи вінницьких митців, на Європейській площі - «Студвесна» і фестиваль лицарського мистецтва, на Соборній - фестиваль «Подорож Європою» з численними виставками, виступами та презентаціями від земляків та іноземних гостей. Фестиваль «Сила міст» почнеться об 11-й на стадіоні в парку; музичні, поетичні та фотопроекти відбуватимуться на парковому майдані Водограю. А на 19:00 біля літнього театру заплановано комедію «Здрастуйте, я ваша тітонька!» за участі Антіна Мухарського та інших зіркових гостей.

Детальніше - в наступному номері газети "Вінниччина".

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: