30 Травня | 2017 | 17:18

Незвичайний останній дзвоник

у Ситковецькій школі-інтернаті відвідав голова облдержадміністрації Валерій Коровій. Цьогоріч у випускному класі цієї школи - жодної випускниці й лише восьмеро хлопців-випускників, з яких семеро - сироти або позбавлені батьківського піклування.

Більшість із них планують продовжити навчання у Вороновицькому профтехучилищі.

- Позаду не просто навчання, а процес вашої зрілості, опанування нових знань, і, разом з тим, набуття дружніх стосунків, які ви пронесете через все своє життя. І назавжди у вашій памяті залишиться сьогоднішній день, цей зал… Попереду відкриваються нові двері, які дозволять вам реалізувати свій потенціал. І я щиро бажаю, щоб Бог дарував вам можливість рухатися вперед і бути щасливими, - сказав голова облдержадміністрації, вітаючи випускників із закінченням школи.

На урочисту лінійку до спеціалізованої школи-інтернату завітали також заступник директора обласного департаменту освіти і науки Володимир Буняк, голова Немирівської райдержадміністрації Юрій Погорелюк та голова Ситковецької громади Віктор Михайленко. Лунали вітання, гості вручили грамоти за сумлінну працю педагогам закладу - директорові Михайлу Гуцаленку, вчительці початкових класів Олені Банюк, вихователю Сергієві Цибуляку, за успіхи у навчанні - 10-класникові Максиму Пантелеєву та 9-класниці Ірині Гавриленко.

Старші та маленькі учні отримали і грамоти від рідної школи - за успіхи у навчанні, спорті, художній самодіяльності. Також подарунки від лісівників за кращі конкурсні твори на тему «Людина та ліс».

- Сподіваюся, що ви ще не раз прийдете до рідної школи, і що ми про вас будемо чути лише добрі новини, - напучував випускників директор інтернату М. Гуцаленко. За його словами, протягом шкільних років діти тут не лише навчалися, а й жили. А працівники школи-інтернату вкладали в дітей серце і душу, даючи знання та вміння, які згодяться в дорослому житті.

А навчатися учням Ситковецького інтернату непросто, адже чимало з них мають фізичні хвороби та певні вади розвитку. Попри це вони не лише опановують шкільну програму, а й вчаться тут на столярів, кухарів, кравчинь, вишивальниць…

Після завершення свята останнього дзвоника Валерій Коровій ознайомився з умовами перебування дітей в школі-інтернаті, з матеріальною базою, яку вдалось поліпшити завдяки виділенню торік з обласного бюджету 700 тис. грн. на обладнання кабінетів інтернату.

Вінницькі гості побачили, зокрема, ошатні класи, затишні кімнати для проживання, медпункт з сучасним стоматологічним кабінетом, сенсорну кімнату і кабінет психолога, кабінет водолікування, майстерні. В одній із майстерень вчителька трудового навчання та швейної справи Наталя Бражинська показала, як учні власноруч шиють собі сорочки-вишиванки.

У Ситковецькому інтернаті нині навчається 95 дітей. Їм Валерій Коровій вручив комплект футбольних мячів та пральну машину. Також пообіцяв, що обласна влада робитиме все, аби цей заклад розвивався і надалі.

Детальніше - в наступному випуску газети "Вінниччина".

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: