26 Червня | 2017 | 12:39

Свято мальовничого села відбулось у Вінниці

Цей невеличкий населений пункт, що заховався між пагорбами, скелями та вигинами ріки Русави у Томашпільському районі, був колись великим містом із фортецею та торговицею. Завдяки розташуванню (скеля, ніби стіна, захищає село) тут особливо мякий клімат, неподалік у заповідних місцях росте рідкісна сон-трава. Місцеві жителі теж на рідкість щирі й гостинні, знають чимало давніх пісень, а ще Стіна славиться оригінальною вишивкою, в якій переважає чорний колір…

За словами співорганізатора акції Юрія Степанця, молоді українські та іноземні ентузіасти закохались у це село і вирішили розповісти про нього усьому світу.

- Ми тут, щоб поділитися нашими враженнями, нашим захопленням цим неймовірним селом і запросити всіх жителів Вінниці, області та України приїжджати в село Стіна та інші села України, - каже Юрій, лідер ГО «Наше Поділля».

Підтримку проекту надали також Програма «ERAZMUS+» та департамент соціальної і молодіжної політики облдержадміністрації. Організатори сподіваються, що кожна подібна презентація робитиме українські села більш відомими для потенційних туристів.

У «День Стіни» на Європейській площі у Вінниці можна було ознайомитися з історією та легендами села, переглянути відео та записи пісень, зроблені у Стіні подолянами і волонтерами з Австрії, Франції, Італії та Польщі. Зі зразками старовинного фольклору знайомив гостей свята стінянський ансамбль «Русавочка», також вінничани пили ароматний чай з тамтешнього зілля, куштували коровай, розглядали фотографії та кількасотлітні вишиванки.

А волонтер Корпусу Миру США Джеремая Джонсон розповів про екологічний центр, який створюється у Стіні на базі однієї зі старовинних хатин. Там відбувається спілкування міської та сільської молоді на теми екології, навчання щодо поводження з побутовими відходами в умовах сільської місцевості тощо.

Цікавою під час свята була і можливість отримати листівку з краєвидами села Стіна та відправити її рідним чи друзям, запросивши їх побачити цю красу на власні очі. Серед гостей був і голова обласної ради Анатолій Олійник, який родом із Томашпільського району. Він теж узяв листівку та розповів, що надішле її своєму дядькові, котрий живе у США.

Детальніше - в наступному номері газети "Вінниччина".

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: