3 Липня | 2017 | 14:55

Сесія слухала звіти,

коригувала обласні програми, призначала керівників, ухвалювала звернення, розглянувши загалом 69 питань порядку денного.

Першим і найдовше звітував голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій - про виконання облдержадміністрацією упродовж минулого року повноважень, делегованих їй обласною радою.

Інформуючи про безпековий напрям роботи, він розповів, що торік на фінансування заходів комплексної оборонно-правоохоронної програми області було спрямовано 9 млн. гривень, підтримано підрозділ «Ягуар», військову частину 3008 Національної гвардії, обласний військкомат, Могилів-Подільський прикордонний загін, підрозділи Національної поліції тощо.

Щодо напрямку децентралізації, то за останні 2 роки місцеві бюджети зросли майже на 2,5 млрд. гривень - утричі зросли доходи міст обласного значення, більше ніж у 2 рази - доходи сільських, селищних та міських рад, і на 60 % - доходи районних бюджетів. Закономірно, що обласний бюджет за цей період зменшився на 10 %.

Інформував Валерій Коровій і про лідерські позиції Вінниччини в аграрній галузі, про основні інвестиційні проекти (будівництво заводу холодильного обладнання, розширення деревообробної компанії «Барлінек», друга черга проекту «Вінницької птахофабрики», будівництво нової трансформаторної підстанції коло села Гуменне, розвиток Вінницького аеропорту), про «реанімацію» робіт з ремонту доріг області…

Почули депутати про двократне зростання фінансової підтримки освітньої та медичної галузей, ставили питання - про добудову Зведенівської школи Шаргородського району (її, на жаль, не вдасться ввести в експлуатацію до 1 вересня), про необхідність збільшити кредитну підтримку малих селянських та фермерських господарств, про незадовільний стан питної води у Вінниці. За словами Валерія Коровія, «робоча група по воді працює», її очолює заступник голови облдержадміністрації Василь Броварник.

Про стан законності та боротьби зі злочинністю поінформував сесію начальник ГУ Національної поліції в області Юрій Педос. У його звіті містились не дуже оптимістичні дані: «Протягом звітного періоду у провадженні знаходилось 31442 кримінальних провадження, що на 15,2% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Зареєстровано (без урахування закритих) 18 умисних вбивств, що на 80% більше, ніж минулого року. Зафіксовано 27 фактів спричинення тяжких тілесних ушкоджень, що на 28,6% більше у порівнянні з минулим роком...).

Також депутати слухали про хід виконання оборонно-правоохоронної програми області, про діяльність постійної комісії облради з питань законності, боротьби з корупцією, люстрації, регламенту та депутатської діяльності; про роботу обласного департаменту освіти і науки. Ухвалили необхідні зміни до обласних програм - з розвитку самоврядування, туризму, культури, лісового та мисливського господарства тощо. Оголосили заповідними заказник «Розкошівський скарб» у Теплицькому та «Іллінецький кратер» в Іллінецькому районах. Ліквідували КП «Вінницякіно» (директор якого був звинувачений у порушеннях) та створили натомість комунальний Центр «Кіно-Поділля; призначили керівників низки установ (Гайсинського, Бершадського і Барського БТІ, Брацлавського інтернату…); підтримали низку звернень до столичної влади щодо енергетики, тарифів, екології, доріг…

А от проект звернення до місцевих рад про заборону продавати алкогольні напої в нічний час не здобув підтримки, як і проект звернення «про залучення до переговорів ядерних держав».

Детальніше - в наступному номері "Вінниччини".

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: